ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Data publikacji: 08/06/2024

W dniach 1-7 czerwca 2024 roku nasza Biblioteka obchodziła XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” , który nawiązuje do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”. Z tej okazji nasze filie biblioteczne włączyły się do akcji, organizując ciekawe lekcje biblioteczne oraz wizyty w szkołach i przedszkolach dla najmłodszych czytelników. Oto akcje zrealizowane w niektórych naszych bibliotekach:

Filia w Bogatkach odwiedziła dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Pęcherach. Dzieci miały okazję poznać Kolorowego Potwora oraz jego przygody z książek „Kolorowy Potwór” i „Kolorowy Potwór idzie do przedszkola”. Przedstawiono im emocje takie jak radość, miłość, strach, smutek, złość i spokój, które następnie utrwalały podczas różnych aktywności. Pracując w grupach, maluchy kolorowały potworki, a potem rzucały kostką, aby wskazać odpowiednie emocje.

Z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom najmłodsi czytelnicy odwiedzili również Punkt Biblioteczny w Julianowie. Podczas spotkania dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o Trzech Świnkach, jednej z najbardziej popularnych i lubianych bajek. Później, za pomocą koła fortuny, odpowiadały na zagadki dotyczące bohaterów różnych bajek i poradziły sobie znakomicie. Na koniec przeczytali książkę „Kicia Kocia w bibliotece”, którą wszyscy dobrze znali.

W Filii w Głoskowie pojawiły się dwie grupy dzieci na głośne czytanie, jak również bibliotekarki odwiedziły zerówkę ze Szkoły Podstawowej w Głoskowie. Ze względu na hasło akcji „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”, w programie znalazły się książki z tygryskiem w roli głównej. Dzieci wysłuchały bajek z cyklu Miś i Tygrysek „Panama”, „Tygrysek musi mieć rower” i „Wielki bal dla Tygryska”. Wielką atrakcją dla dzieci były pluszowe tygrysy, które towarzyszyły im przez cały czas. 

Przedszkolaki z GrajDomku odwiedziły Filię w Zalesiu Górnym. Bibliotekarki opowiedziały im bajkę w teatrzyku kamishibai o Złotym jajku. Dzieci były zachwycone ilustracjami i historią. Przedszkolaki miały też specjalne zadanie – musiały rozejrzeć się po całej bibliotece i znaleźć kolorowe kartki, które potem wspólnie przykleiliśmy na planszy. Na kartkach były informacje o tym, czym różnią się biblioteki od księgarń.

Tydzień Czytania Dzieciom zgromadził wielu małych czytelników, którzy z zaciekawieniem słuchali opowieści przygotowanych przez naszych bibliotekarzy oraz chętnie brali udział w zorganizowanych aktywnościach. 

Plakat promujący XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl