ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Oddziale dla dzieci i młodzieży

Data publikacji: 12/06/2024

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto.
Poprzez czytanie dzieci uczą się języka, rozwijają słownictwo, a także uczą się myśleć i podejmować decyzje. Dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu wyobraźni, wiedzy i wrażliwości moralnej, poszerzają tematykę zainteresowań dziecka.
W naszej Bibliotece odbyły się dwa spotkania z dziećmi w tym wyjątkowym tygodniu.

4 czerwca odwiedzili nas uczniowie klasy 2 ze szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie. Na spotkaniu bibliotekarka czytała książkę pt.:” Gaduła” Barbary Kosmowskiej z serii Poczytajki pomagajki – której celem jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych trafiających do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że: każdy jest inny.
W “Gadule” czytamy o pewnej dziewczynce, która uwielbiała opowiadać i mówić, ale nie rozumiała, że czasem to bywa męczące. Dzieci w przedszkolu wręcz zaczęły jej unikać, aż do dnia, w którym okazało się, że Gaduła ma świetne pomysły i wymyśla najlepsze zabawy. Po czytaniu uczniowie wykonali samodzielnie uroczy i kołyszący się na falach, statek z papieru.

6 czerwca odwiedziły nas dzieci z przedszkola nr 5 w Piasecznie z grupy Tygryski. Bibliotekarka czytała książkę Przemysława Wechterowicza pt.:”Uśmiech dla żabki”
… to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech… od ucha do ucha!….
Po czytaniu dzieci uczestniczyły z zabawie “Koło fortuny” odpowiadały na pytania, zagadki lub otrzymywały nagrodę.

Dziękujemy za wspólne celebrowanie święta czytania książek.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl