Z książką przez świat – literatura francuska

Data publikacji: 01/07/2021

Nasza podróż literacka trwa! W lipcu zaproponujemy czytelnikom powieści autorów francuskich. Jednym z nich jest Guillaume Musso, który zgromadził spore grono polskich fanów. Innym popularnym autorem w naszych bibliotekach jest Éric-Emmanuel Schmitt. Wśród powieściopisarzy francuskich znaleźć można też takie nazwiska jak Victor Hugo, Jules Verne, Emil Zola, Michael Houellebecq, Aleksander Dumas, Honor de Balzac czy Andre Gide.

W naszych bibliotekach z okazji miesiąca literatury francuskiej proponujemy ciekawe książki, a także wydarzenia, których głównym motywem będzie Francja.

Filia Piaseczno-Centrum zachęca do oglądania wystawy skanów francuskich rękopisów z XIV i XV w. To bogato zdobione karty, które dostępne są w bazie biblioteki cyfrowej Polona, a ich wydruki znajdziecie w bibliotece.

Filia Głosków przygotowała ciekawostki na temat kuchni francuskiej. W bibliotece można podziwiać fotografie dań i przeczytać krótkie informacje na ich temat.

Filia w Józefosławiu jak zwykle proponuje krótki kurs językowy oraz wystawkę zdjęć. Obejrzyjcie wyjątkowe kadry z Francji i nauczcie się prostych zwrotów, które przydadzą się wam podczas wakacji!

Filia Bogatki poleca kolorowanki związane z Francją, które można zabrać, wypożyczając książki. W filii czeka też piękna miniatura wieży Eiffla.

W filii w Zalesiu Górnym czekają na was dwie atrakcje. Pierwszą z nich jest wystawka portretów Napoleona. Druga to fotoramka z symbolami Francji, z której można skorzystać podczas wizyty w bibliotece. Koniecznie zróbcie sobie w niej zdjęcie!

Punkt biblioteczny w Kamionce zaprasza na wyjątkową wystawę pamiątek, map i innych skarbów z Paryża i jego okolic, które będą nie lada gratką dla tych którzy planują wakacyjny wyjazd do Paryża.

W Oddziale dla dorosłych Biblioteki Głównej czeka na was wystawka o kulturze Francji.