Z książką przez świat – literatura rosyjska

Data publikacji: 20/10/2021

Listopad rozpoczynamy, promując literaturę rosyjską. We współczesnej literaturze rosyjskiej widać powrót do starych tradycji, podkreślanie dziedzictwa kulturowego okresu radzieckiego. Publikuje się teksty autorów, których wcześniej cenzurowano, m.in. Aleksandra Sołżenicyna czy Wieniedikta Jerofiejewa. W ramach akcji “Z książką przez świat” proponujemy autorów takich jak Władimir Sorokin, Wiktor Pielewin, Boris Akunin, Dmitrij Prigow, Siergiej Łukjanienko.

Zapraszamy do bibliotek, mamy nie tylko ciekawe pozycje powieściowe, lecz także przewodniki i masę atrakcji nawiązujących do literatury i kultury Rosji.