ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Z książką przez świat – maj – Polska i Ukraina

Data publikacji: 04/05/2021

Kwiecień spędziliśmy, zaczytując się w książkach izraelskich azutorów, a w maju czeka nas kolejna literacka przygoda. Tym razem polecimy naszym Czytelnikom aż dwa kraje – Polskę i Ukrainę. W tym miesiącu warto zwrócić szczególną uwagę na twórczość patronów roku 2021, którymi są: Stanisław Lem, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz oraz kard. Stefan Wyszyński.

Wystawka książek tematycznych

Literatura polska, której poświęcimy pierwszą część maja, jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana pod względem treści i tematów. Zachęcamy do sięgania nie tylko po nazwiska z list bestsellerów, lecz także do zapoznania się z twórczością lokalnych autorów. Wśród nich znajdziecie m.in. Agnieszkę Lis, Agnieszkę Cubałę, Marcina Ciszewskiego, Agnieszkę Walczak-Chojecką, Ewę Cielesz, a także twórców związanych z Klubem Poszukiwaczy Słowa.

Wystawka książek tematycznych

 

Polecamy także przewodniki po Polsce – tej dalszej, i tej tuż za progiem naszego domu.

Wystawka książek tematycznych

 

Biblioteka Główna Oddział dla Dzieci proponuje książki z serii: “A to historia” oraz “Polscy superbohaterowie”. Inne filie zapraszają do wypożyczeń książek z kolekcji “A to Polska właśnie”, biografii i pamiętników o znanych Polakach, jak również powieści współczesnych pisarzy.  

Druga połowa miesiąca poświęcona będzie literaturze naszych sąsiadów. Współcześni twórcy ukraińscy nie boją się podejmować tematów związanych z bieżącymi wydarzeniami, porzucają też pisanie w języku rosyjskim na rzecz rodzimego języka.

Filia w Zalesiu Dolnym przygotowała piękną wystawkę dotyczącą literatury polskiej z cytatami polskich twórców. Warto zwrócić uwagę także na wyjątkową wystawę malarstwa Pejzaż Polski.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl