ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Z wizytą w łódzkich bibliotekach

Data publikacji: 28/08/2020

Nasi bibliotekarze stale się rozwijają i korzystają z możliwości uczenia się od innych. W czwartek, 27 sierpnia 2020 roku, duża część zespołu Biblioteki Publicznej w Piasecznie pojechała do Łodzi, aby odwiedzić dwie nowe filie miejskiej biblioteki.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od filii Gdańska. Umiejscowiona w starej kamiennicy filia zachwyca ceglanymi ścianami, neonami, ciekawymi grafikami nawiązującymi do starej fasady sąsiedniej kamiennicy. Nieopodal, w znanym centrum handlowym Manufaktura, mieści się otwarta niedawno Szuflandia, którą obsługują bibliotekarze z filii Gdańska. Urządzenie to wyglądem i sposobem działania przypomina nasz piaseczyński książkomat.  Jednak nie obsługuje czytelniczych zamówień, a pełni funkcję półki z książkami, z której można wybrać interesującą pozycję.

Filia Tuvim to druga placówka, którą mieliśmy okazję odwiedzić. Niezwykła biblioteka mieści się w ciekawym otoczeniu. Urządzona w nowoczesnym, ekologicznym stylu, zachwyca odwiedzających designem. W tle słychać śpiew ptaków, a przeszklone ściany dają poczucie bliskości drzew i krzewów. Piękna sala kominkowa z pewnością może być ciekawym miejscem na spotkania z autorami czy warsztaty.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl