ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Zajęcia na podstawie książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Łbiskach

Data publikacji: 22/05/2024

W maju Pani Bibliotekarka z Filii w Bogatkach pojechała z drugą wizytą do wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, a motywem zajęć były skarpetki i ich przygody z książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.

Zanim dołączyły do nas wszystkie grupy wykorzystaliśmy ten czas na zabawę z chustą animacyjną. Po przeczytaniu wstępu w omawianej pozycji, rozwiązywaliśmy wspólnie krzyżówkę dotyczącą przeczytanego tekstu oraz szukaliśmy 10 skarpetek ukrytych na karcie pracy. Było też zadanie dla dzielnych tropicieli, którzy musieli odnaleźć zagubioną parę wylosowanej skarpetki. Nie było to łatwe zadanie ponieważ Pani Bibliotekarka dobrze je poukrywała, a miała do dyspozycji piękny zielony teren.

Na koniec zapoznaliśmy się z kilkoma ciekawostkami dotyczącymi skarpet. Czas nas gonił więc wychowankowie dostali zadanie do wykonania w domu, a rezultat ich pracy i pomysły poznamy na kolejnym spotkaniu.

Dziękujemy za przemiłą atmosferę i piękne prezenty wykonane od serca.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl