ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Ziemia w zasięgu ręki

Data publikacji: 19/05/2023

Filia w Józefosławiu gościła dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Julianowie na lekcji bibliotecznej o kosmosie i planetach.

Przedszkolaki zostały oprowadzone po bibliotece, mogły sprawdzić, jak działa czytnik i dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby wypożyczać książki jako czytelnik. Następnie przeglądały nietypowe książki, na przykład trójwymiarowe albo z ruchomymi elementami. Największym zainteresowaniem cieszyła się książka z latarką. Po podświetleniu stron pojawiały się ukryte obrazy.

Po wstępnym zapoznaniu z biblioteką przyszedł czas na trochę nauki o kosmosie. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o Układzie Słonecznym, a potem wysłuchały kilku opowiadań z książki „Dzieci pana Astronoma” Wandy Chotomskiej. Mogły też potrzymać Ziemię w rączkach dzięki planetarium z Układem Słonecznym.

Na zakończenie przedszkolaki zostały podzielone na kilka grup. Każda grupa miała za zadanie pokolorować swoją planetę.

Dziękujemy za spotkanie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl