Znaszli ten kraj – hasło 2023 roku

Data publikacji: 05/01/2023

Rok 2023 w Bibliotece Publicznej w Piasecznie będziemy obchodzić pod hasłem “Znaszli ten kraj”. Od kilku lat nasza instytucja obiera hasło na kolejne dwanaście miesięcy, wokół którego planowane są działania promujące literaturę i kulturę. W tym roku przybliżać będziemy regiony Polski. Przygotujemy wystawki książkowe, wystawy zdjęć i pamiątek, zaprosimy czytelników na spotkania i prelekcje. Ruszy też zabawa dla wszystkich grup wiekowych, w której czytelnicy będą rozwiązywać przeróżne zagadki i zdobywać nagrody – szczegóły wkrótce. Obserwujcie naszą stronę i media społecznościowe, bo czeka na Was wiele atrakcji!

W tym roku skupimy się na przybliżeniu następujących województw, miast i regionów:

1. Małopolska

2. Łódzkie

3. Wielkopolska

4. Podlasie

5. Mazowsze

6. Warmia i Mazury

7. Pomorze

8. Dolny i Górny Śląsk

9. Świętokrzyskie

10. Podkarpackie

11. Lubelszczyzna

12. Mazowsze

Zapraszamy czytelników do współpracy w akcji – prezentacji swoich zdjęć, pamiątek, opowieści z podróży.