Akcja z sówką “Witaj w bibliotece!”

Data publikacji: 04/05/2022

Tydzień bibliotek rozpoczyna się już 8 maja i w związku z tym w poniedziałek ruszamy z akcją “Witaj w bibliotece!”.

Akcja z sówką ma na celu zapoznanie małych, przyszłych czytelników z książkami oraz zasadami panującymi w bibliotece. Zapisując się do biblioteki dziecko otrzyma książeczkę, w której sówka opowiada, w jaki sposób korzystać z wypożyczalni. W książeczce jest kieszonka na kartę biblioteczną, dzięki temu nie zgubi się ona.

W ramach akcji dostępne będą także zakładki do książek, przypinki oraz kolorowanki (pobierz i wydrukuj).

Zapraszamy do dowolnej placówki dzieci wraz z rodzicami/opiekunami!

Przygoda z sówką za chwilę się rozpocznie!

Książeczki na karty biblioteczne powstały w związku z realizacją projektu finansowanego z Funduszy Europejskich z programu PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) w ramach „Ponadnarodowej mobilności kadry niezawodowej edukacji dorosłych” – “Najlepszy kierunek na przyszłość – Biblioteka!”.