ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Książkomat

Drodzy Czytelnicy, przed skorzystaniem z ksiażkomatu, koniecznie sprawdźcie poprawność numeru telefonu, który podaliście w bibliotece. Jest to ważne, aby otrzymać SMS o zamówieniu. Numer telefonu możecie zweryfikować, dzwoniąc do Biblioteki, do której książkomat jest przypisany:

  • Biblioteka Główna, ul. Jana Pawła II 55, Oddział dla dorosłych - tel. (22) 484 21 50; Oddział dla dzieci i młodzieży - tel. (22) 484 21 47
  • Filia Piaseczno przy Kościuszki 49, tel. (22) 756-73-58
  • Filia w Józefosławiu, tel. (22) 390 58 87

W związku z tym, że jesteśmy pierwszą biblioteką, która ma książkomat połączony z programem bibliotecznym MAK+, mogą zdarzać się problemy techniczne, za co przepraszamy. Błędy związane są ze współpracą między książkomatem a systemem. Postaramy się reagować jak najszybciej, by je wyeliminować. Prosimy o wyrozumiałość.

Lokalizacja książkomatu w Piasecznie

Dworzec PKP, Piaseczno, ul. Dworcowa 9

Informacja: Biblioteka Główna, ul. Jana Pawła II 55

  • Oddział dla dorosłych - tel. (22) 484 21 50
  • Oddział dla dzieci i młodzieży - tel. (22) 484 21 47

Lokalizacja książkomatu w Piasecznie

Parking ogólnodostępny, ul. Sierakowskiego

Informacja: Filia Piaseczno przy Kościuszki 49, tel. (22) 756-73-58

Lokalizacja książkomatu w Józefosławiu

Centrum Handlowe Józefosław, ul. Geodetów

Informacja: Filia w Józefosławiu, tel. (22) 390 58 87

Od 16.06.2020 roku można korzystać z książkomatu, który znajduje się w budynku zabytkowego dworca PKP, przy stacji kolejowej ul. Dworcowa 9. Od 2022 roku działa także książkomat przy parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego, powiązany z filią Piaseczno przy Kościuszki 49. Od 2023 roku czytelnicy mogą korzystać także z książkomatu w Józefosławiu przy Centrum Handlowym, ul. Geodetów, który jest powiązany z filią biblioteki w Józefosławiu.

Do książkomatu można zamawiać oraz zwracać zbiory (książki, filmy, audiobooki) z biblioteki powiązanej z książkomatem.

Książkomat to urządzenie samoobsługowe, które działa jak popularne paczkomaty. Wystarczy zamówić książkę, film lub audiobook przez katalog biblioteczny online i wybrać opcję odbioru w książkomacie. Załadunek książkomatu odbywa się raz dziennie, od poniedziałku do piątku, do godziny 16.00. Czytelnik otrzyma powiadomienie o czekającej na niego np. książce. Na odbiór ma do 3 dni roboczych. Poza odbiorem zamówionych zbiorów można także zwrócić wypożyczone wcześniej pozycje do książkomatu.

Regulamin Ksiażkomatu.pdf

Książkomat na dworcu

Zobacz film o książkomacie oczami czytelników!

Zobacz film o otwarciu książkomatu!

Zobacz instrukcję obsługi książkomatu dla czytelników!

 Kraina Jeziorki dla czytelników!

Jak złożyć zamówienie do książkomatu?

Złóż zamówienie na książkę przez katalog biblioteczny online i wybierz opcję odbioru “KSIĄŻKOMAT”.

  1. Gdy książka jest gotowa do odbioru, pracownik biblioteki umieści ją w książkomacie (zamówienia są uzupełniane przez bibliotekarzy raz dziennie, tylko w godzinach pracy biblioteki).
  2. Zamówienie jest oznaczane w systemie bibliotecznym jako gotowe do odbioru. System biblioteczny powiadamia czytelnika o możliwości odbioru egzemplarza przez SMS.
  3. W wolnej chwili czytelnik odbiera zamówienie na dworcu PKP przy ul. Dworcowej 9 w Piasecznie (książkomat znajduje się w poczekalni). Na odbiór zamówionych książek masz 3 dni robocze.
  4. Do otwarcia skrytki wymagana jest karta biblioteczna lub aplikacja na telefonie. Przyłóż kartę biblioteczną do czytnika książkomatu. Na ekranie pojawi się informacja o zamówieniu oraz pole “Otwórz”. Po naciśnięciu tego pola skrytka otworzy się automatyczne. 
  5. Wyjmij zamówienie i zamknij skrytkę.

 

Obsługa książkomatu

Odbiór Książek Z Ksiażkomatu

Zwrot Książek Do Książkomatu

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl