ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Nasz zespół

Łukasz Krzysztof Załęski - dyrektor biblioteki

Łukasz Krzysztof Załęski

dyrektor biblioteki

Łukasz Krzysztof Załęski, jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ale przede wszystkim BIBLIOTEKARZEM oraz administratorem lokalnym programu bibliotecznego MakPlus, wspiera w zakresie kontroli zarządczej, odnajduje się w projektach infrastrukturalnych (zwłaszcza w infrastrukturze bibliotek). Do swoich kompetencji może śmiało zaliczyć: facylitację spotkań, zarządzanie zespołem, kontrolę zarządczą, realizację projektów ze środków zewnętrznych.

Anna Marianek - główna księgowa

Anna Marianek

główna księgowa

Anna Marianek, księgowa z 45-letnim stażem pracy – zaczynała od kołyski… W bibliotece pracuje 10 rok na stanowisku głównej księgowej. Jest miłośniczką podróży, tych bliskich i tych dalekich, których nieodłącznym elementem jest dobra książka.
Jej motto życiowe to “Praca wypełnia Twoją kieszeń, ale przygody wypełniają Twoją Duszę” (Jamie Lyn Beatty Thi).

Sylwia Chojnacka-Tuzimek - zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji

Sylwia Chojnacka-Tuzimek

zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji

Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki i kierownik działu promocji i animacji. Jej mottem życiowym są słowa Konfucjusza „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, miłośniczka i kolekcjonerka sów i sówek w każdej postaci.

Małgorzata Augustyńska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Augustyńska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Augustyńska, mama dwójki dzieci, od 9 lat pracuje w bibliotece. Od zawsze lubiła pracować z najmłodszymi, dlatego Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece głównej jest jej wymarzonym miejscem do pracy. Kocha jazdę na rowerze, pływanie, spacery po górach oraz zwierzęta.

Grażyna Baniewicz-Orłowska - Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Grażyna Baniewicz-Orłowska

Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Grażyna Baniewicz-Orłowska, kierownik filii bibliotecznej w Zalesiu Dolnym. Filozof, od 16 lat bibliotekarka, wcześniej instruktor fotografii w Ośrodku Kultury w Piasecznie. Motto: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem a puste serca wzruszeniami Kornel Makuszyński.

Urszula Bąkowska - Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Urszula Bąkowska

Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Urszula Bąkowska, z wykształcenia socjolożka, od lat związana z marketingiem internetowym, obecnie pełni stanowisko specjalisty ds. promocji w bibliotece. Lubi ludzi, WordPressa, digital marketing i projektowanie grafiki. W swoich codziennych działaniach łączy wiedzę z wielu dziedzin. Jej hobby to malarstwo i kolaż. 

Antonina Cydzik - Biblioteka Główna w CEM, SOWA

Antonina Cydzik

Biblioteka Główna w CEM, SOWA

Antonina Cydzik – w Bibliotece opiekuje się Strefą Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Od zawsze lubiła się uczyć i dużo wiedzieć, dlatego teraz chętnie pomaga poznawać świat innym. Uwielbia prowadzić warsztaty, najbardziej aktorskie, ale tak naprawdę każde, które sprawiają radość uczestnikom, bo ona właśnie daje jej najwięcej motywacji. Wierzy w cudowną moc ludzkiej wyobraźni i że najwięcej można odkrywać, odkrywając samych siebie. Lubi psy, flamingi, kolorowe skarpetki i seriale mockumentalne. Nie lubi rodzynek (nie tylko w serniku).

Katarzyna Czaplicka-Sędrowska - Filia Piaseczno przy Szkolnej 18

Katarzyna Czaplicka-Sędrowska

Filia Piaseczno przy Szkolnej 18

Bibliotekarka po mamie, dzieciństwo spędziła między regałami. Miłośniczka thrillerów, fantastyki i japońskiego komiksu. Uwielbia nowinki techniczne, a książki woli czytać na e-czytniku niż w wersji papierowej. Jej życiowe motto to “Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać”.

Edyta Dryja - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja, bibliotekarka, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece i szczęśliwie od kilku lat zdobywa doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie pracuje w Bibliotece Głównej CEM w Oddziale dla Dorosłych. Miłośniczka czytania, która chętnie dzieli się z innymi czytelnikami swoimi opiniami o ulubionych książkach. Dzięki współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki powstałym w bibliotece odkrywa coraz to nowe gatunki literackie i jeszcze bardziej fascynuje i wciąga ją świat książek.

Agnieszka Deja - Filia w Zalesiu Górnym

Agnieszka Deja

Filia w Zalesiu Górnym

Agnieszka Deja, bibliotekarka, recenzentka, autorka bloga „Książka od kuchni”, dzięki któremu poznaje nowości literackie. Czyta głównie kryminały, fantastykę i powieści młodzieżowe, częściej sięga po autorów zagranicznych niż rodzimych. Uwielbia filmy – szczególnie, gdy może je obejrzeć w kinie – seriale i gry.

Magdalena Gaładyk - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Magdalena Gaładyk

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Magdalena Gaładyk, bibliotekarka z dużym wachlarzem możliwości. Nie boi się najbardziej szalonych bibliotecznych wyzwań. Prowadzi warsztaty z robienia biżuterii oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. Wielbicielka rękodzieła, podróży i kotów, a zwłaszcza swoich dwóch szalonych, rozrabiających, ale kochanych i przeuroczych mruczków.

Grzegorz Gębka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Grzegorz Gębka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Bibliotekarz  z doświadczeniem zawodowym w wielu dziedzinach. Miłośnik architektury, z zamiłowania historyk sztuki. Kocha powieści kryminalne, których akcja osadzona jest w starożytności nad turkusowym basenem Morza Śródziemnego.
Małgorzata Goławska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Goławska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Obecnie studentka bibliotekoznawstwa i pedagogiki. Pasjonatka świata mody, projektantka od lat związana z branżą odzieżową. Autor niestandardowych kolekcji prezentowanych na wielu pokazach mody. Twardo stąpająca po ziemi absolwentka politechniki, a jednocześnie niepoprawna artystka uzdolniona plastycznie i bezustannie zakochana we wszelkich wydarzeniach artystycznych i kulturalnych. W Bibliotece Publicznej w Piasecznie prowadzi m.in. Modotekę oraz organizuje pokazy mody inspirowane książką. Pasje życiowe: teatr i taniec. Marzenie z dzieciństwa: jazda figurowa na lodzie. 

Małgorzata Hohendorf - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracji

Małgorzata Hohendorf

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracji

Małgorzata Hohendorf-Pondarzewska administruje budynkiem i koordynuje pracę zespołu administracyjnego. Od lat związana z kulturą i środowiskiem bibliotecznym, lubi swoją prace i realizuje się w niej. Uwielbia aktywnie spędzać czas, podróżować, uprawiać sport i malować akwarele.

Iwona Jałocha - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Kadrowy

Iwona Jałocha

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Kadrowy

Iwona Jałocha, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia. Wolny czas najchętniej spędza w gronie przyjaciół i rodziny. Uwielbia czytać książki i robić zdjęcia, w szczególności krajobrazów. Jej motto życiowe to “Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu” (Robert Collier).

Agnieszka Janicka - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Agnieszka Janicka

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Agnieszka Janicka, bibliotekarka z 20-letnim stażem pracy w piaseczyńskiej bibliotece. Dziś pracuje w filii bibliotecznej w rodzimym Zalesiu Górnym. Miłośniczka zwierząt i literatury. Zawsze wyobrażam sobie raj jako bibliotekę, nigdy jako ogród Jorge Luis Borges.

Izabela Jankowska - Filia w Józefosławiu

Izabela Jankowska

Filia w Józefosławiu

Izabela Jankowska, z zawodu polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Wielbicielka książek Agaty Christie, teatru, podróży, giełd staroci i stylu vintage. Prowadzi warsztaty scrapbookingowe z tworzenia kartek, albumów itp. Od 10 lat pisze blog o swoich zamiłowaniach rękodzielniczych.

Joanna Jóźwiak - Filia Piaseczno przy Szkolnej 18

Joanna Jóźwiak

Filia Piaseczno przy Szkolnej 18

Joanna Jóźwiak, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii Piaseczno przy Szkolnej 18. Miłośniczka polskich filmów z lat 60-tych. W wolnym czasie lubi własnoręcznie tworzyć biżuterię i rysować. Interesuje się zielarstwem.

Wioletta Kamińska - Filia w Głoskowie

Wioletta Kamińska

Filia w Głoskowie

Wioletta Kamińska, bibliotekarka z 26-letnim stażem. Od 2009 roku pracuje w filii w Głoskowie, która mieści się przy ul. Parkowej. Mama dwóch wspaniałych synów. Kocha książki, bez których nie może się obejść oraz seriale, które ogląda w wolnym czasie.

Ewa Kazubska - Filia w Bogatkach

Ewa Kazubska

Filia w Bogatkach

Ewa Kazubska, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii w Bogatkach. Uwielbia czytać książki, spędzać czas na działce wśród ukochanych kwiatów oraz jeździć na rowerze.

Aleksandra Kiliańczyk - Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Aleksandra Kiliańczyk

Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Absolwentka filologii angielskiej na uniwersytecie SWPS ze specjalizacją angielskiego w środowisku biznesowym, obecnie studentka prawa w biznesie. W Bibliotece Publicznej w Piasecznie zajmuje stanowisko specjalisty ds. promocji, jak również czuwa nad działalnością klubu English Cafe w oddziale dla dorosłych. Interesuje ją literatura o tematyce kryminalnej, zmieniający się świat social mediów oraz prace artystyczne, które pozwalają jej na wykorzystanie kreatywności w realizacji celów.

Ewa Kostyrka - Biblioteka główna w CEM

Ewa Kostyrka

Biblioteka główna w CEM

Ewa Kostyrka, bibliotekarz z wykształcenia i zamiłowania. Poza czytaniem lubi podróże, muzykę i filmy P. Almodovar`a. Chętniej słucha, niż mówi. Marzy o perfumach o zapachu: „nowej książki”.

Eligiusz Krok - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Eligiusz Krok

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Eligiusz Krok, dba o budynek Biblioteki Głównej, niestraszne mu żadne naprawy, ani chodzenie po dachu. Złota rączka, ogrodnik, z zamiłowania wędkarz. Zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do ludzi. W wolnych chwilach zaczytuje się w historiach o Templariuszach.

Emilia Krzaczek - Filia w Bogatkach, Głoskowie i Złotokłosie

Emilia Krzaczek

Filia w Bogatkach, Głoskowie i Złotokłosie

Emilia Krzaczek, starszy bibliotekarz i kierownik Filii Bogatki, Głosków i Złotokłos. Miłość do książek zaszczepiła w niej mama, która od najmłodszych lat zabierała małą Emilkę do biblioteki. Przygodę z pracą w bibliotece rozpoczęła w 2015 roku, obejmując stanowisko p/o dyrektora w gminnej bibliotece. W styczniu 2024 dołączyła do zespołu Biblioteki Publicznej w Piasecznie, aby zdobywać dalsze doświadczenie oraz realizować się na nowych płaszczyznach. Lubi przeglądać rynek wydawniczy i wyszukiwać nowości do bibliotecznych zbiorów. Chętnie doradza Czytelnikom w wyborze tytułów do wypożyczenia.

Edyta Krzyżanowska - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Edyta Krzyżanowska

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Aldona Lazar - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar, z wykształcenia ekonomista oraz dyplomowany dietetyk. Uwielbia gotować, czytać książki i podróżować. Ciągle eksperymentuje w kuchni, słuchając Davida Bowie i Rolling Stones. Prywatnie spełniona mama i żona. Jej motto życiowe – “Twoja praca wypełnia większość Twojego życia. Jedynym sposobem, aby osiągnąć satysfakcję, jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś” (Steve Jobs).

Magdalena Mielczarek - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Magdalena Mielczarek

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Magdalena Mielczarek, początkująca bibliotekarka, ale z natury drapieżny pożeracz książek. Pasjonują ją podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Uwielbia kryminały i świat dwudziestolecia międzywojennego. “Kto czyta żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany” J.Czechowicz.

Natalia Matulka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka, od zawsze lubiła czytać, a w 2018 roku spełniło się jej marzenie i rozpoczęła pracę w bibliotece. To dzięki niej książki, które trafiają do czytelników, są pięknie obłożone i błyszczące.

Jowita Mianowska - Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Jowita Mianowska

Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Jowita Mianowska, założycielka grupy FB “Kulinarne inspiracje”, gdzie zachęca setki Polaków do gotowania i dzielenia się przepisami. Jej ulubiona książka kucharska to mix kuchni tradycyjnej, prostej i wykwintnej pełnej sekretnych tajników dla posiłków przygotowywanych dla maestro Rubinsteina, przyjaciół i rodziny, czyli “Kuchnia Neli” autorstwa Anieli Rubinstein. Dbanie o ogród i najbliższe otoczenie to jej druga pasja. Kieruje się mottem “Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro”.

Mariola Mindak - Filia w Złotokłosie

Mariola Mindak

Filia w Złotokłosie

Mariola Mindak, uwiedziona w dzieciństwie przez „Anię z Zielonego Wzgórza”. Stąd zawód pedagoga, zamiłowanie do prowadzenia zajęć z dziećmi oraz nałogowe czytanie. Wszystkie miejsca, w których pracowała związane były z książką. Była redaktorką, księgarką, a teraz pracuje w bibliotece w Złotokłosie. Tu prowadzi warsztaty dla dzieci z klockami LEGO. Uwielbia czytać książki dla dzieci. Gdy nie pracuje i nie czyta, eksperymentuje w ogrodzie w duchu permakultury. Z różnym skutkiem, ale z niegasnącym zapałem.

Joanna Miter - Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Joanna Miter

Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Joanna Miter, miłośniczka zapachu świeżo zadrukowanego papieru i wielbicielka literatury dziecięcej. Typ bibliotekarza-wędrowca, z książką w plecaku na górskim szlaku lub rowerowej ścieżce. Bibliotekarka z zamiłowaniem ubogacania duszy książkami i czerpiąca siły z wyjątkowej więzi rodzinnego stada.

Iwona Nowakowska - Biblioteka główna w CEM, Dział Opracowania

Iwona Nowakowska

Biblioteka główna w CEM, Dział Opracowania

Iwona Nowakowska, bibliotekarz zaginiony w przepastnych czeluściach Działu opracowania i zakopany w stosach opracowywanych woluminów. Czyta, bo lubi. A co? Historia średniowiecza i wojen morskich, bo to fascynujące; a całą resztę (prawie całą) dla relaksu i po to, aby wiedzieć, czym się fascynują inni. Prywatnie zwierzolub ze wskazaniem na kotowate (im większe, tym lepsze); kibic siatkówki i rajdów samochodowych; turysta indywidualny ciekawy zabytków, kultury i smaków Polski i nie tylko.
Paweł Ratajczyk - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracji

Paweł Ratajczyk

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracji

Dołączyłem do zespołu Biblioteki na stanowisku Speca od trudnych i nagłych przypadków awaryjnych. To co mnie kręci to turystyka pod wszelką postacią: motocyklowa, rowerowa i szlaki górskie. Interesują mnie urządzenia precyzyjne, jak zegarki i elektronarzędzia, które ułatwiają mi pracę zawodową i majsterkowanie.

Aleksandra Sipak - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Aleksandra Sipak

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Aleksandra Sipak, od 2019 roku pracuje w bibliotece, od zawsze wiązała swoją przyszłość z księgowością. Jest wielbicielką tatuaży, psów i horrorów. Ma optymistyczne nastawienie do życia i ludzi. Jej motto życiowe to „Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspomnienia” Ida Scott Taylor. 

Elżbieta Smolińska - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Elżbieta Smolińska

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Elżbieta Iwona Smolińska, starszy bibliotekarz, wieloletni kierownik Oddziału dla dzieci w filii przy Kościuszki 49. Animator kultury, organizator spotkań i zajęć z dziećmi. Kocha ludzi, kwiaty i książki. Pasjonatka wędrówek górskich, a jej hobby to praca na działce.

Ewa Sokołowska - Filia w Józefosławiu

Ewa Sokołowska

Filia w Józefosławiu

Ewa Sokołowska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Bibliotekoznawstwo. Kocha książki i dzieci, dlatego świetnie prowadzi lekcje biblioteczne oraz warsztaty. Lubi działać, organizować akcje i spotkania. Pełna energii, zaraża innych uśmiechem. Zawsze chciała prowadzić kawiarno-księgarnię, a teraz pracuje w bibliotece. Miłośniczka dalekich podróży.

Justyna Stec - Biblioteka główna w CEM

Justyna Stec

Biblioteka główna w CEM

Justyna Stec, pracowita i uczynna marzycielka. Uwielbia podróże i czytanie książek. Najlepiej odpoczywa łącząc te dwie aktywności jednocześnie. Ma dwie córeczki w wieku szkolnym.

Mariola Strzelczyk - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Mariola Strzelczyk

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Mariola Strzelczyk, kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej w CEM. Przez wiele lat była kierownikiem w Oddziale dla dzieci w filii Piaseczno – Centrum. Praca z dziećmi i dla dzieci to jej pasja. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje w nowym miejscu pracy. Za swoją pracę została nagrodzona odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Lubi historię i podróże.

Justyna Szwech - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Justyna Szwech

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Justyna Szwech, szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Od dzieciństwa związana z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Lubi spędzać czas z rodziną, wspólne spacery i wędrówki po górach. Amatorsko zajmuje się wypiekiem tortów.

Monika Trynkos - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Monika Trynkos

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Monika Trynkos jest osobą pozytywnie nastawioną do świata, wierzy w dobre serca ludzi. Praca jest dla niej pasją. Jej ulubionym miejscem na ziemi jest Kraków, do którego bardzo często wraca. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, spacerować, gotować spaghetti oraz pić dobrą kawę. Jej motto życiowe brzmi “Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.”

Agnieszka Tyszka - Punkt biblioteczny w Jazgarzewie

Agnieszka Tyszka

Punkt biblioteczny w Jazgarzewie

Agnieszka Tyszka, związana z piaseczyńską biblioteką od kilkunastu lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilku filiach m.in. Piaseczno – Centrum (Osiedle), Zalesie Dolne, Zalesie Górne, Bogatki, Złotokłos. Prywatnie stroni od miejskiego zgiełku – woli świat “wiejski-czarodziejski”. Jej pasją jest rękodzieło (różne techniki).

Amelia Urban - Biblioteka główna w CEM

Amelia Urban

Biblioteka główna w CEM

Studentka i animatorka. Dusza artystyczna, która realizuje swoje pasje w bibliotece. W bibliotece oprócz kreatywnych zajęć, prowadzi Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Na pierwszym miejscu stawia na samorozwój. W wolnym czasie uczęszcza na zajęcia ze stretchingu i trenuje Pole Dance.

Agnieszka Wasiłek - Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Agnieszka Wasiłek

Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Agnieszka Wasiłek, bibliotekarka początkowo związana z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Po połączeniu bibliotek wspierała szeregi Oddziału dla dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje w filii w Zalesiu Dolnym i w Gołkowie-Letnisko. Nie boi się nowinek technicznych oraz nowoczesnych aplikacji. Uwielbia pracę z dziećmi. Oprócz zamiłowania do literatury wolne chwile spędza na szlifowaniu umiejętności wokalnych. Uwielbia także podróże i poznawanie nowych miejsc.

Ewa Wierzbic - Filia w Józefosławiu

Ewa Wierzbic

Filia w Józefosławiu

Ewa Wierzbic, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, od 10 lat prowadziła samodzielnie filię w Jazgarzewie, obecnie pracuje w filii Piaseczno przy Kościuszki 49. Mówi o sobie: “Moje hobby to moja praca, łączę pasję z zawodem, dlatego zostałam bibliotekarką!”.

Danuta Wiśniakowska - Filia w Zalesiu Górnym

Danuta Wiśniakowska

Filia w Zalesiu Górnym

Danuta Wiśniakowska, od 26 lat pracuje jako bibliotekarka, a od 16 lat kieruje filią biblioteczną w Zalesiu Górnym. Z pełnym przekonaniem powtarza za Wisławą Szymborską, że “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Przemysław Witkoś - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Przemysław Witkoś

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Przemek Witkoś, administrator budynku w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, sam określa się jako “człowiek orkiestra”. Najchętniej odpoczywa aktywnie. Lubi ludzi oraz sport.
Anna Wysocka - Filia Piaseczno przy Szkolnej 18

Anna Wysocka

Filia Piaseczno przy Szkolnej 18

Anna Wysocka, w pracy łączy wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbia wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy, lubi jak coś się dzieje. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczy się nowych rzeczy, szuka pomysłów do realizowania. Wyznaje jedną z zasad Google „Praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”.

Renata Zagożdżon - Filia w Józefosławiu

Renata Zagożdżon

Filia w Józefosławiu

Renata Zagożdżon, kierownik filii w Józefosławiu. Praca w bibliotece okazała się jej życiową pasją. Czyta głównie literaturę fantastyczną. Lubi długie wycieczki rowerowe.

Małgorzata Zub - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Zub

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Zub, pracownik Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Jest osobą umiejącą pracować w zespole, lubi ludzi, jest punktualna, pracowita i odpowiedzialna. W wolnych chwilach czyta dobre książki.

Dołącz do naszego zespołu

napisz do nas »

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl