Łukasz Krzysztof Załęski, jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ale przede wszystkim BIBLIOTEKARZEM oraz administratorem lokalnym programu bibliotecznego MakPlus, wspiera w zakresie kontroli zarządczej, odnajduje się w projektach infrastrukturalnych (zwłaszcza w infrastrukturze bibliotek). Do swoich kompetencji może śmiało zaliczyć: facylitację spotkań, zarządzanie zespołem, kontrolę zarządczą, realizację projektów ze środków zewnętrznych.
Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki i kierownik działu promocji i animacji. Jej mottem życiowym są słowa Konfucjusza „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, miłośniczka i kolekcjonerka sów i sówek w każdej postaci.
Anna Marianek, księgowa z 45-letnim stażem pracy – zaczynała od kołyski… W bibliotece pracuje 10 rok na stanowisku głównej księgowej. Jest miłośniczką podróży, tych bliskich i tych dalekich, których nieodłącznym elementem jest dobra książka.
Jej motto życiowe to “Praca wypełnia Twoją kieszeń, ale przygody wypełniają Twoją Duszę” (Jamie Lyn Beatty Thi).
Renata Zagożdżon, instruktor ds. merytorycznych i współpracy z bibliotekami gminnymi oraz kierownik Działu Udostępniania w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Praca w bibliotece okazała się jej życiową pasją. Czyta głównie literaturę fantastyczną. Lubi długie wycieczki rowerowe.
Monika Trynkos, domatorka, pasjonatka książek. Uwielbia historię króla Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełły oraz króla Anglii – Henryka VIII. W wolnym czasie lubi szyć, rysować, malować, tworzyć coś z niczego oraz robić zdjęcia. Praca z liczbami to jak sama mówi “przyjemne z pożytecznym”. Najważniejsze znacznie mają jednak dla niej Ludzie… Jej ulubione powiedzenie to: “Polub swoją pracę, nawet gdyby była mało znacząca i odpoczywaj przy niej” (cyt. Marka Aureliusza).
Aleksandra Sipak, od roku pracuje w bibliotece, od zawsze wiązała swoją przyszłość z księgowością. Jest wielbicielką tatuaży, psów i horrorów. Ma optymistyczne nastawienie do życia i ludzi. Jej motto życiowe to „Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspomnienia” (Ida Scott Taylor).
Iwona Jałocha, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia. Wolny czas najchętniej spędza w gronie przyjaciół i rodziny. Uwielbia czytać książki i robić zdjęcia, w szczególności krajobrazów. Jej motto życiowe to “Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu” (Robert Collier).
Urszula Bąkowska, z wykształcenia socjolożka, od lat związana z marketingiem internetowym, obecnie pełni stanowisko specjalisty ds. promocji w bibliotece. Lubi ludzi, WordPressa, digital marketing i projektowanie grafiki. W swoich codziennych działaniach łączy wiedzę z wielu dziedzin. Jej hobby to malarstwo i kolaż.
Tomasz Korczak, realizator dźwięku i oświetlenia, producent muzyczny, reżyser filmowy i content designer. Także animator kultury mówiący biegle językiem współczesnych multimediów. Zajmuje się oprawą techniczna wydarzeń, tworzeniem treści marketingowych (w tym filmów) na potrzeby social-media i YouTube, opiekun sali widowiskowej. Prowadzi także warsztaty audio-video.
Magdalena Kot, starszy bibliotekarz, spełnia się w pracy, odnajdując w niej wszystkie swoje pasje. Z wykształcenia i z zamiłowania bibliotekarz oraz pedagog. Pasjonatka dobrego filmu i wycieczek rowerowych. Prawdziwy relaks przynosi jej powiew delikatnej bryzy morskiej i odgłos szumu morza. Lubi bezczynne wieczory, gdy ma czas tylko i wyłącznie dla siebie, z dobrą książką w ręku, wielkim kubkiem herbaty, kawy lub kakao. Miłośniczka literatury popularnonaukowej z zakresu psychologii i pedagogiki. Od 2014 roku związana z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Obecnie zajmuje się opracowywaniem zbiorów bibliotecznych w Bibliotece Głównej.
Edyta Dryja, bibliotekarka, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece i szczęśliwie od kilku lat zdobywa doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie pracuje w Bibliotece Głównej CEM w Oddziale dla Dorosłych. Miłośniczka czytania, która chętnie dzieli się z innymi czytelnikami swoimi opiniami o ulubionych książkach. Dzięki współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki powstałym w bibliotece odkrywa coraz to nowe gatunki literackie i jeszcze bardziej fascynuje i wciąga ją świat książek.
Monika Berkowicz, z wykształcenia filolog i pedagog, z zamiłowania bibliotekarka. Prowadzi czwartkowe spotkania z grami planszowymi, które stały się jej drugim hobby. Prywatnie miłośniczka zwierząt, właścicielka trzech królików i dwóch psów oraz zapalona kucharka.
Aldona Lazar, z wykształcenia ekonomista oraz dyplomowany dietetyk. Uwielbia gotować, czytać książki i podróżować. Ciągle eksperymentuje w kuchni, słuchając Davida Bowie i Rolling Stones. Prywatnie spełniona mama i żona. Jej motto życiowe – “Twoja praca wypełnia większość Twojego życia. Jedynym sposobem, aby osiągnąć satysfakcję, jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś” (Steve Jobs).
Jowita Mianowska, założycielka grupy FB “Kulinarne inspiracje”, gdzie zachęca setki Polaków do gotowania i dzielenia się przepisami. Jej ulubiona książka kucharska to mix kuchni tradycyjnej, prostej i wykwintnej pełnej sekretnych tajników dla posiłków przygotowywanych dla maestro Rubinsteina, przyjaciół i rodziny, czyli “Kuchnia Neli” autorstwa Anieli Rubinstein. Dbanie o ogród i najbliższe otoczenie to jej druga pasja. Kieruje się mottem “Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro”.
Natalia Matulka, od zawsze lubiła czytać, a w 2018 roku spełniło się jej marzenie i rozpoczęła pracę w bibliotece. To dzięki niej książki, które trafiają do czytelników, są pięknie obłożone i błyszczące.
Mariola Strzelczyk, kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej w CEM. Przez wiele lat była kierownikiem w Oddziale dla dzieci w filii Piaseczno – Centrum. Praca z dziećmi i dla dzieci to jej pasja. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje w nowym miejscu pracy. Za swoją pracę została nagrodzona odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Lubi historię i podróże.
Małgorzata Augustyńska, mama dwójki dzieci, od 9 lat pracuje w bibliotece. Od zawsze lubiła pracować z najmłodszymi, dlatego Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece głównej jest jej wymarzonym miejscem do pracy. Kocha jazdę na rowerze, pływanie, spacery po górach oraz zwierzęta.
Magdalena Gaładyk, bibliotekarka z dużym wachlarzem możliwości. Nie boi się najbardziej szalonych bibliotecznych wyzwań. Prowadzi warsztaty z robienia biżuterii oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. Wielbicielka rękodzieła, podróży i kotów, a zwłaszcza swoich dwóch szalonych, rozrabiających, ale kochanych i przeuroczych mruczków.
Justyna Szwech, szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Od dzieciństwa związana z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Lubi spędzać czas z rodziną, wspólne spacery i wędrówki po górach. Amatorsko zajmuje się wypiekiem tortów.
Agnieszka Wasiłek, bibliotekarka początkowo związana z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Po połączeniu bibliotek wspiera szeregi Oddziału dla dzieci i młodzieży. Nie boi się nowinek technicznych oraz nowoczesnych aplikacji. Uwielbia pracę z dziećmi. Oprócz zamiłowania do literatury wolne chwile spędza na szlifowaniu umiejętności wokalnych. Uwielbia także podróże i poznawanie nowych miejsc.
Jolanta Maciejewska, mieszka w malowniczym miejscu, jakim jest Zalesie Górne. Jest babcią dwóch wspaniałych wnuków, z którymi spędza każdą wolną chwilę. Odpoczywa pracując w ogrodzie oraz czytając romanse.
Eligiusz Krok, dba o budynek Biblioteki Głównej, niestraszne mu żadne naprawy, ani chodzenie po dachu. Złota rączka, ogrodnik, z zamiłowania wędkarz. Zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do ludzi. W wolnych chwilach zaczytuje się w historiach o Templariuszach.
Mirosław Tarnogórski, od 2019 roku pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie na stanowisku specjalista – rzemieślnik. Każdą wolną chwilę spędza na swojej działce, gdzie ucieka od zgiełku dnia codziennego. Aktywny czytelnik Biblioteki, bardzo lubi dobrą książkę sensacyjną, bez której nie wyobraża sobie udanego wypoczynku.
Przemysław Kowalski, bibliotekarz z pasji i powołania, a ponadto, historyk, pedagog i pedagog specjalny. Od 2015 roku związany z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Pasjonat historii zarówno ogólnej, jak i lokalnej. Zwolennik i miłośnik nowych technologii, które chętnie wykorzystuje podczas pracy. Za swoje działania wpisany na Listę 100 osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do wzrostu poziomu kompetencji cyfrowych wśród społeczeństwa. Od 2019 pracuje w Bibliotece Głównej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, gdzie odpowiedzialny jest m.in. za koordynowanie działań Multicentrum.
Agata Wolszczak, edukatorka Strefy Multicentrum Biblioteki Głównej w CEM. Entuzjastka innowacyjnych technologii, a w szczególności nowinek z zakresu dziedziny mediów artystycznych i digitalizacji sztuki. Ponadto od lat pasjonuje się tradycyjnymi technikami rysunku, a także muzyką i fotografią. Ogromną radość sprawia jej również praca z dziećmi i młodzieżą, podczas której zawsze stara się, w kreatywny sposób, łączyć naukę z zabawą.
Barbara Gawrych, od zawsze mieszka w Piasecznie, spotkać można ją w Bibliotece w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, gdzie pracuje. Uwielbia przyrodę, najchętniej odpoczywa w ogrodzie.
Małgorzata Zub, pracownik Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Jest osobą umiejącą pracować w zespole, lubi ludzi, jest punktualna, pracowita i odpowiedzialna. W wolnych chwilach czyta dobre książki.
Ewa Kostyrka, bibliotekarz z wykształcenia i zamiłowania. Poza czytaniem lubi podróże, muzykę i filmy P. Almodovar`a. Chętniej słucha, niż mówi. Marzy o perfumach o zapachu: „nowej książki”.
Izabela Jankowska, z zawodu polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Wielbicielka książek Agaty Christie, teatru, podróży, giełd staroci i stylu vintage. Prowadzi warsztaty scrapbookingowe z tworzenia kartek, albumów itp. Od 10 lat pisze blog o swoich zamiłowaniach rękodzielniczych.
Agnieszka Janicka, bibliotekarka z 20-letnim stażem pracy w piaseczyńskiej bibliotece. Dziś pracuje w filii bibliotecznej w rodzimym Zalesiu Górnym. Miłośniczka zwierząt i literatury. „Zawsze wyobrażam sobie raj jako bibliotekę, nigdy jako ogród” Jorge Luis Borges.
Agnieszka Deja, bibliotekarka, recenzentka, autorka bloga „Książka od kuchni”, dzięki któremu poznaje nowości literackie. Czyta głównie kryminały, fantastykę i powieści młodzieżowe, częściej sięga po autorów zagranicznych niż rodzimych. Uwielbia filmy – szczególnie, gdy może je obejrzeć w kinie – seriale i gry.
Hanna Michalska, doświadczona bibliotekarka, znana czytelnikom filii Piaseczno – Centrum, która mieści się na ul. Szkolnej w Piasecznie. Miłośniczka książek, których czyta bardzo dużo. Systematycznie pisze tematyczne recenzje i zamieszcza je na naszej stronie internetowej i facebooku. Wielbicielka zwierząt, głównie psów, a w szczególności jamników.
Anna Wysocka, w pracy łączy wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbia wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy, lubi jak coś się dzieje. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczy się nowych rzeczy, szuka pomysłów do realizowania. Wyznaje jedną z zasad Google „Praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”.
Beata Bednarska, mama trójki dzieci, miłośniczka podróży, kina oraz dobrej literatury. Wegetarianka, która z pasją angażuje się w działania wspierające ekologię. Pedagogiczne wykształcenie wykorzystuje w tworzeniu oraz prowadzeniu warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych. Jej misją jest zwiększanie czytelnictwa wśród lokalnej społeczności.
Małgorzata Młyńczak, miłośniczka literatury popularnonaukowej z dziedziny psychologii, antropologii oraz historii Europy. Chętnie rozwija swoje umiejętności w szeroko pojętych kierunkach humanistycznych. W wolnym czasie zajmuje się wolontariatem, czynną pracą na rzecz osób starszych oraz tworzeniem artykułów dotyczących branży beauty i coachingu.
Żaklina Sielska, absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Książki są jej pasją od dziecka. Pracę bibliotekarza ceni sobie ze względu na różnorodność zadań. W wolnym czasie lubi wypady rowerowe oraz zabawy z psem.
Joanna Miter-Cena, miłośniczka zapachu świeżo zadrukowanego papieru i wielbicielka literatury dziecięcej. Typ bibliotekarza-wędrowca, z książką w plecaku na górskim szlaku lub rowerowej ścieżce. Bibliotekarka z zamiłowaniem ubogacania duszy książkami i czerpiąca siły z wyjątkowej więzi rodzinnego stada.
Wioletta Kamińska, bibliotekarka z 26-letnim stażem. Od 2009 roku pracuje w filii w Głoskowie, która mieści się przy ul. Parkowej. Mama dwóch wspaniałych synów. Kocha książki, bez których nie może się obejść oraz seriale, które ogląda w wolnym czasie.
Halina Jolanta Kraszka, kustosz, absolwentka wydziału Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytety Warszawskiego. Wieloletni pracownik biblioteki w filii Piaseczno przy Kościuszki 49. Od kilkunastu lat opiekuje się literackim Klubem Poszukiwaczy Słowa oraz Klubem Dobrej Książki.
Danuta Wiśniakowska, od 26 lat pracuje jako bibliotekarka, a od 16 lat kieruje filią biblioteczną w Zalesiu Górnym. Z pełnym przekonaniem powtarza za Wisławą Szymborską, że “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.