Łukasz Krzysztof Załęski, jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ale przede wszystkim BIBLIOTEKARZEM oraz administratorem lokalnym programu bibliotecznego MakPlus, wspiera w zakresie kontroli zarządczej, odnajduje się w projektach infrastrukturalnych (zwłaszcza w infrastrukturze bibliotek). Do swoich kompetencji może śmiało zaliczyć: facylitację spotkań, zarządzanie zespołem, kontrolę zarządczą, realizację projektów ze środków zewnętrznych.
Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki i kierownik działu promocji i animacji. Jej mottem życiowym są słowa Konfucjusza „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, miłośniczka i kolekcjonerka sów i sówek w każdej postaci.
Anna Marianek, księgowa z 45-letnim stażem pracy – zaczynała od kołyski… W bibliotece pracuje 10 rok na stanowisku głównej księgowej. Jest miłośniczką podróży, tych bliskich i tych dalekich, których nieodłącznym elementem jest dobra książka.
Jej motto życiowe to “Praca wypełnia Twoją kieszeń, ale przygody wypełniają Twoją Duszę” (Jamie Lyn Beatty Thi).
Małgorzata Augustyńska, mama dwójki dzieci, od 9 lat pracuje w bibliotece. Od zawsze lubiła pracować z najmłodszymi, dlatego Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece głównej jest jej wymarzonym miejscem do pracy. Kocha jazdę na rowerze, pływanie, spacery po górach oraz zwierzęta.
Grażyna Baniewicz-Orłowska, pracuje w Punkcie bibliotecznym Piaseczno – Zalesie Dolne. Filozof, od 16 lat bibliotekarka, wcześniej instruktor fotografii w Ośrodku Kultury w Piasecznie. Motto: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem a puste serca wzruszeniami” Kornel Makuszyński.
Antonina Cydzik – w Bibliotece opiekuje się Strefą Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. Od zawsze lubiła się uczyć i dużo wiedzieć, dlatego teraz chętnie pomaga poznawać świat innym. Uwielbia prowadzić warsztaty, najbardziej aktorskie, ale tak naprawdę każde, które sprawiają radość uczestnikom, bo ona właśnie daje jej najwięcej motywacji. Wierzy w cudowną moc ludzkiej wyobraźni i że najwięcej można odkrywać, odkrywając samych siebie. Lubi psy, flamingi, kolorowe skarpetki i seriale mockumentalne. Nie lubi rodzynek (nie tylko w serniku).
Bibliotekarka po mamie, dzieciństwo spędziła między regałami. Miłośniczka thrillerów, fantastyki i japońskiego komiksu. Uwielbia nowinki techniczne, a książki woli czytać na e-czytniku niż w wersji papierowej. Jej życiowe motto to “Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać”.
Gabriela Dąbrowska, z wykształcenia inżynier, z zamiłowania judoczka i animatorka. Fanka literatury fantasy, psiara, niespokojna dusza pełna energii.
Agnieszka Deja, bibliotekarka, recenzentka, autorka bloga „Książka od kuchni”, dzięki któremu poznaje nowości literackie. Czyta głównie kryminały, fantastykę i powieści młodzieżowe, częściej sięga po autorów zagranicznych niż rodzimych. Uwielbia filmy – szczególnie, gdy może je obejrzeć w kinie – seriale i gry.
Edyta Dryja, bibliotekarka, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece i szczęśliwie od kilku lat zdobywa doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie pracuje w Bibliotece Głównej CEM w Oddziale dla Dorosłych. Miłośniczka czytania, która chętnie dzieli się z innymi czytelnikami swoimi opiniami o ulubionych książkach. Dzięki współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki powstałym w bibliotece odkrywa coraz to nowe gatunki literackie i jeszcze bardziej fascynuje i wciąga ją świat książek.
Magdalena Gaładyk, bibliotekarka z dużym wachlarzem możliwości. Nie boi się najbardziej szalonych bibliotecznych wyzwań. Prowadzi warsztaty z robienia biżuterii oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. Wielbicielka rękodzieła, podróży i kotów, a zwłaszcza swoich dwóch szalonych, rozrabiających, ale kochanych i przeuroczych mruczków.
Obecnie studentka bibliotekoznawstwa i pedagogiki. Pasjonatka świata mody, projektantka od lat związana z branżą odzieżową. Autor niestandardowych kolekcji prezentowanych na wielu pokazach mody. Twardo stąpająca po ziemi absolwentka politechniki, a jednocześnie niepoprawna artystka uzdolniona plastycznie i bezustannie zakochana we wszelkich wydarzeniach artystycznych i kulturalnych. W Bibliotece Publicznej w Piasecznie prowadzi m.in. Modotekę oraz organizuje pokazy mody inspirowane książką. Pasje życiowe: teatr i taniec. Marzenie z dzieciństwa: jazda figurowa na lodzie.
Iwona Goździkowska
W bibliotece odpowiedzialna za LAB Regionalny. Bywa tłumaczką, redaktorką, chórzystką, performerką. Od lat największą jej pasją jest ukraiński śpiew tradycyjny, traktowany nie tylko jako forma wyrazu, ale przede wszystkim jako przestrzeń spotkania ze sobą i z innymi. Takich przestrzeni nieustannie też szuka.
Małgorzata Hohendorf-Pondarzewska administruje budynkiem i koordynuje pracę zespołu administracyjnego. Od lat związana z kulturą i środowiskiem bibliotecznym, lubi swoją prace i realizuje się w niej. Uwielbia aktywnie spędzać czas, podróżować, uprawiać sport i malować akwarele.
Iwona Jałocha, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia. Wolny czas najchętniej spędza w gronie przyjaciół i rodziny. Uwielbia czytać książki i robić zdjęcia, w szczególności krajobrazów. Jej motto życiowe to “Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu” (Robert Collier).
Agnieszka Janicka, bibliotekarka z 20-letnim stażem pracy w piaseczyńskiej bibliotece. Dziś pracuje w filii bibliotecznej w rodzimym Zalesiu Górnym. Miłośniczka zwierząt i literatury. „Zawsze wyobrażam sobie raj jako bibliotekę, nigdy jako ogród” Jorge Luis Borges.
Izabela Jankowska, z zawodu polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Wielbicielka książek Agaty Christie, teatru, podróży, giełd staroci i stylu vintage. Prowadzi warsztaty scrapbookingowe z tworzenia kartek, albumów itp. Od 10 lat pisze blog o swoich zamiłowaniach rękodzielniczych.
Joanna Jóźwiak, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii Piaseczno przy Szkolnej 18. Miłośniczka polskich filmów z lat 60-tych. W wolnym czasie lubi własnoręcznie tworzyć biżuterię i rysować. Interesuje się zielarstwem.
Wioletta Kamińska, bibliotekarka z 26-letnim stażem. Od 2009 roku pracuje w filii w Głoskowie, która mieści się przy ul. Parkowej. Mama dwóch wspaniałych synów. Kocha książki, bez których nie może się obejść oraz seriale, które ogląda w wolnym czasie.
Absolwentka filologii angielskiej na uniwersytecie SWPS ze specjalizacją angielskiego w środowisku biznesowym, obecnie studentka prawa w biznesie. W Bibliotece Publicznej w Piasecznie zajmuje stanowisko specjalisty ds. promocji, jak również czuwa nad działalnością klubu English Cafe w oddziale dla dorosłych. Interesuje ją literatura o tematyce kryminalnej, zmieniający się świat social mediów oraz prace artystyczne, które pozwalają jej na wykorzystanie kreatywności w realizacji celów.
Ewa Kazubska, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii w Bogatkach. Uwielbia czytać książki, spędzać czas na działce wśród ukochanych kwiatów oraz jeździć na rowerze.
Ewa Kostyrka, bibliotekarz z wykształcenia i zamiłowania. Poza czytaniem lubi podróże, muzykę i filmy P. Almodovar`a. Chętniej słucha, niż mówi. Marzy o perfumach o zapachu: „nowej książki”.
Eligiusz Krok, dba o budynek Biblioteki Głównej, niestraszne mu żadne naprawy, ani chodzenie po dachu. Złota rączka, ogrodnik, z zamiłowania wędkarz. Zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do ludzi. W wolnych chwilach zaczytuje się w historiach o Templariuszach.
Emilia Krzaczek, starszy bibliotekarz i kierownik Filii Bogatki, Głosków-Letnisko i Złotokłos. Miłość do książek zaszczepiła w niej mama, która od najmłodszych lat zabierała małą Emilkę do biblioteki. Przygodę z pracą w bibliotece rozpoczęła w 2015 roku, obejmując stanowisko p/o dyrektora w gminnej bibliotece. W styczniu 2024 dołączyła do zespołu Biblioteki Publicznej w Piasecznie, aby zdobywać dalsze doświadczenie oraz realizować się na nowych płaszczyznach. Lubi przeglądać rynek wydawniczy i wyszukiwać nowości do bibliotecznych zbiorów. Chętnie doradza Czytelnikom w wyborze tytułów do wypożyczenia.
Aldona Lazar, z wykształcenia ekonomista oraz dyplomowany dietetyk. Uwielbia gotować, czytać książki i podróżować. Ciągle eksperymentuje w kuchni, słuchając Davida Bowie i Rolling Stones. Prywatnie spełniona mama i żona. Jej motto życiowe – “Twoja praca wypełnia większość Twojego życia. Jedynym sposobem, aby osiągnąć satysfakcję, jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś” (Steve Jobs).
Natalia Matulka, od zawsze lubiła czytać, a w 2018 roku spełniło się jej marzenie i rozpoczęła pracę w bibliotece. To dzięki niej książki, które trafiają do czytelników, są pięknie obłożone i błyszczące.
Magdalena Mielczarek, początkująca bibliotekarka, ale z natury drapieżny pożeracz książek. Pasjonują ją podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Uwielbia kryminały i świat dwudziestolecia międzywojennego. “Kto czyta żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany” J.Czechowicz.
Mariola Mindak, uwiedziona w dzieciństwie przez „Anię z Zielonego Wzgórza”. Stąd zawód pedagoga, zamiłowanie do prowadzenia zajęć z dziećmi oraz nałogowe czytanie. Wszystkie miejsca, w których pracowała związane były z książką. Była redaktorką, księgarką, a teraz pracuje w bibliotece w Złotokłosie. Tu prowadzi warsztaty dla dzieci z klockami LEGO. Uwielbia czytać książki dla dzieci. Gdy nie pracuje i nie czyta, eksperymentuje w ogrodzie w duchu permakultury. Z różnym skutkiem, ale z niegasnącym zapałem.
Jowita Mianowska, kierownik Filii Piaseczno Gołków-Letnisko i Punktów bibliotecznych w Jazgarzewie i Piaseczno – Zalesie Dolne. Od 2020 roku założycielka grupy FB “Kulinarne inspiracje”, gdzie zachęca setki Polaków do gotowania i dzielenia się przepisami. Jej ulubiona książka kucharska to mix kuchni tradycyjnej, prostej i wykwintnej pełnej sekretnych tajników dla posiłków przygotowywanych dla maestro Rubinsteina, przyjaciół i rodziny, czyli “Kuchnia Neli” autorstwa Anieli Rubinstein. Dbanie o ogród i najbliższe otoczenie to jej druga pasja.
Joanna Miter, miłośniczka zapachu świeżo zadrukowanego papieru i wielbicielka literatury dziecięcej. Typ bibliotekarza-wędrowca, z książką w plecaku na górskim szlaku lub rowerowej ścieżce. Bibliotekarka z zamiłowaniem ubogacania duszy książkami i czerpiąca siły z wyjątkowej więzi rodzinnego stada.
Marzena Popis swoją przygodę z Biblioteką Publiczną w Piasecznie rozpoczęła w czerwcu 2022 roku.
Jej pasją są książki, doskonale odnajduję się w kontakcie z czytelnikami. Każdy kto potrzebuje wsparcia w poszukiwaniu literatury może na nią liczyć.
Jest miłośniczką zwierząt i długich spacerów.
Aleksandra Sipak, od 2019 roku pracuje w bibliotece, od zawsze wiązała swoją przyszłość z księgowością. Jest wielbicielką tatuaży, psów i horrorów. Ma optymistyczne nastawienie do życia i ludzi. Jej motto życiowe to „Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspomnienia” Ida Scott Taylor.
Elżbieta Iwona Smolińska, starszy bibliotekarz, wieloletni kierownik Oddziału dla dzieci w filii przy Kościuszki 49. Animator kultury, organizator spotkań i zajęć z dziećmi. Kocha ludzi, kwiaty i książki. Pasjonatka wędrówek górskich, a jej hobby to praca na działce.
Ewa Sokołowska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Bibliotekoznawstwo. Kocha książki i dzieci, dlatego świetnie prowadzi lekcje biblioteczne oraz warsztaty. Lubi działać, organizować akcje i spotkania. Pełna energii, zaraża innych uśmiechem. Zawsze chciała prowadzić kawiarno-księgarnię, a teraz pracuje w bibliotece. Miłośniczka dalekich podróży.
Justyna Stec, pracowita i uczynna marzycielka. Uwielbia podróże i czytanie książek. Najlepiej odpoczywa łącząc te dwie aktywności jednocześnie. Ma dwie córeczki w wieku szkolnym.
Mariola Strzelczyk, kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej w CEM. Przez wiele lat była kierownikiem w Oddziale dla dzieci w filii Piaseczno – Centrum. Praca z dziećmi i dla dzieci to jej pasja. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje w nowym miejscu pracy. Za swoją pracę została nagrodzona odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Lubi historię i podróże.
Justyna Szwech, szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Od dzieciństwa związana z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Lubi spędzać czas z rodziną, wspólne spacery i wędrówki po górach. Amatorsko zajmuje się wypiekiem tortów.
Monika Trynkos jest osobą pozytywnie nastawioną do świata, wierzy w dobre serca ludzi. Praca jest dla niej pasją. Jej ulubionym miejscem na ziemi jest Kraków, do którego bardzo często wraca. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, spacerować, gotować spaghetti oraz pić dobrą kawę. Jej motto życiowe brzmi “Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.”
Agnieszka Tyszka, związana z piaseczyńską biblioteką od kilkunastu lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilku filiach m.in. Piaseczno – Centrum (Osiedle), Zalesie Dolne, Zalesie Górne, Bogatki, Złotokłos. Prywatnie stroni od miejskiego zgiełku – woli świat “wiejski-czarodziejski”. Jej pasją jest rękodzieło (różne techniki).
Studentka Logistyki i administrowania w mediach. Dusza artystyczna, która realizuje swoje pasje w bibliotece. Na pierwszym miejscu stawia na samorozwój. W wolnym czasie uczęszcza na zajęcia ze stretchingu i trenuje Pole Dance.
Agnieszka Wasiłek, bibliotekarka początkowo związana z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Po połączeniu bibliotek wspierała szeregi Oddziału dla dzieci i młodzieży. Obecnie pracuje w filii Piaseczno Gołków-Letnisko. Nie boi się nowinek technicznych oraz nowoczesnych aplikacji. Uwielbia pracę z dziećmi. Oprócz zamiłowania do literatury wolne chwile spędza na szlifowaniu umiejętności wokalnych. Uwielbia także podróże i poznawanie nowych miejsc.
Ewa Wierzbic, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, od 10 lat prowadziła samodzielnie filię w Jazgarzewie, obecnie pracuje w filii Piaseczno przy Kościuszki 49. Mówi o sobie: “Moje hobby to moja praca, łączę pasję z zawodem, dlatego zostałam bibliotekarką!”.
Danuta Wiśniakowska, od 26 lat pracuje jako bibliotekarka, a od 16 lat kieruje filią biblioteczną w Zalesiu Górnym. Z pełnym przekonaniem powtarza za Wisławą Szymborską, że “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Anna Wysocka, w pracy łączy wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbia wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy, lubi jak coś się dzieje. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczy się nowych rzeczy, szuka pomysłów do realizowania. Wyznaje jedną z zasad Google „Praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”.
Renata Zagożdżon, kierownik filii w Józefosławiu. Praca w bibliotece okazała się jej życiową pasją. Czyta głównie literaturę fantastyczną. Lubi długie wycieczki rowerowe.
Małgorzata Zub, pracownik Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Jest osobą umiejącą pracować w zespole, lubi ludzi, jest punktualna, pracowita i odpowiedzialna. W wolnych chwilach czyta dobre książki.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.