ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Nasz zespół

Łukasz Krzysztof Załęski - dyrektor biblioteki

Łukasz Krzysztof Załęski

dyrektor biblioteki

Łukasz Krzysztof Załęski, jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ale przede wszystkim BIBLIOTEKARZEM oraz administratorem lokalnym programu bibliotecznego MakPlus, wspiera w zakresie kontroli zarządczej, odnajduje się w projektach infrastrukturalnych (zwłaszcza w infrastrukturze bibliotek). Do swoich kompetencji może śmiało zaliczyć: facylitację spotkań, zarządzanie zespołem, kontrolę zarządczą, realizację projektów ze środków zewnętrznych.

Sylwia Chojnacka-Tuzimek - zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji

Sylwia Chojnacka-Tuzimek

zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji

Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki i kierownik działu promocji i animacji. Jej mottem życiowym są słowa Konfucjusza „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, miłośniczka i kolekcjonerka sów i sówek w każdej postaci.

Anna Marianek - główna księgowa

Anna Marianek

główna księgowa

Anna Marianek, księgowa z 45-letnim stażem pracy – zaczynała od kołyski… W bibliotece pracuje 10 rok na stanowisku głównej księgowej. Jest miłośniczką podróży, tych bliskich i tych dalekich, których nieodłącznym elementem jest dobra książka.
Jej motto życiowe to “Praca wypełnia Twoją kieszeń, ale przygody wypełniają Twoją Duszę” (Jamie Lyn Beatty Thi).

Małgorzata Augustyńska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Augustyńska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Augustyńska, mama dwójki dzieci, od 9 lat pracuje w bibliotece. Od zawsze lubiła pracować z najmłodszymi, dlatego Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece głównej jest jej wymarzonym miejscem do pracy. Kocha jazdę na rowerze, pływanie, spacery po górach oraz zwierzęta.

Grażyna Baniewicz-Orłowska - Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Grażyna Baniewicz-Orłowska

Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Grażyna Baniewicz-Orłowska, kierownik filii bibliotecznej w Zalesiu Dolnym. Filozof, od 16 lat bibliotekarka, wcześniej instruktor fotografii w Ośrodku Kultury w Piasecznie. Motto: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem a puste serca wzruszeniami Kornel Makuszyński.

Urszula Bąkowska - Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Urszula Bąkowska

Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Urszula Bąkowska, z wykształcenia socjolożka, od lat związana z marketingiem internetowym, obecnie pełni stanowisko specjalisty ds. promocji w bibliotece. Lubi ludzi, WordPressa, digital marketing i projektowanie grafiki. W swoich codziennych działaniach łączy wiedzę z wielu dziedzin. Jej hobby to malarstwo i kolaż. 

Monika Berkowicz - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Monika Berkowicz

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Monika Berkowicz, z wykształcenia filolog i pedagog, z zamiłowania bibliotekarka. Prowadzi czwartkowe spotkania z grami planszowymi, które stały się jej drugim hobby. Prywatnie miłośniczka zwierząt, właścicielka trzech królików i dwóch psów oraz zapalona kucharka.

Żaklina Biniszewska - Filia w Józefosławiu

Żaklina Biniszewska

Filia w Józefosławiu

Żaklina Sielska, absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Książki są jej pasją od dziecka. Pracę bibliotekarza ceni sobie ze względu na różnorodność zadań. W wolnym czasie lubi wypady rowerowe oraz zabawy z psem.

Katarzyna Cichocka - Filia w Józefosławiu

Katarzyna Cichocka

Filia w Józefosławiu

Miłośniczka literatury w ogólności, a literatury fantastycznej w szczególności. Papierowe książki to jej prawdziwi przyjaciele. Twórcza i pomysłowa w zakresie prac plastycznych, zwłaszcza ozdoby świąteczne są jej bliskie. Jednocześnie potrafi docenić każdą pracę artystyczną, niezależnie czy wykonaną ręką mistrza, czy amatora. Chaos postrzega jako jasną stronę, panicznie unika pedantyzmu.
Przepada za starą biżuterią. Uwielbia swój motocykl. W wolnych chwilach mama czwórki dzieci i dwóch zwierzaków.

Katarzyna Czaplicka-Sędrowska - Filia Piaseczno - Centrum

Katarzyna Czaplicka-Sędrowska

Filia Piaseczno - Centrum

Bibliotekarka po mamie, dzieciństwo spędziła między regałami. Miłośniczka thrillerów, fantastyki i japońskiego komiksu. Uwielbia nowinki techniczne, a książki woli czytać na e-czytniku niż w wersji papierowej. Jej życiowe motto to “Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać”.

Edyta Dryja - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja, bibliotekarka, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece i szczęśliwie od kilku lat zdobywa doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie pracuje w Bibliotece Głównej CEM w Oddziale dla Dorosłych. Miłośniczka czytania, która chętnie dzieli się z innymi czytelnikami swoimi opiniami o ulubionych książkach. Dzięki współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki powstałym w bibliotece odkrywa coraz to nowe gatunki literackie i jeszcze bardziej fascynuje i wciąga ją świat książek.

Agnieszka Deja - Filia w Zalesiu Górnym

Agnieszka Deja

Filia w Zalesiu Górnym

Agnieszka Deja, bibliotekarka, recenzentka, autorka bloga „Książka od kuchni”, dzięki któremu poznaje nowości literackie. Czyta głównie kryminały, fantastykę i powieści młodzieżowe, częściej sięga po autorów zagranicznych niż rodzimych. Uwielbia filmy – szczególnie, gdy może je obejrzeć w kinie – seriale i gry.

Magdalena Gaładyk - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Magdalena Gaładyk

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Magdalena Gaładyk, bibliotekarka z dużym wachlarzem możliwości. Nie boi się najbardziej szalonych bibliotecznych wyzwań. Prowadzi warsztaty z robienia biżuterii oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. Wielbicielka rękodzieła, podróży i kotów, a zwłaszcza swoich dwóch szalonych, rozrabiających, ale kochanych i przeuroczych mruczków.

Grzegorz Gębka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Grzegorz Gębka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Bibliotekarz  z doświadczeniem zawodowym w wielu dziedzinach. Miłośnik architektury, z zamiłowania historyk sztuki. Kocha powieści kryminalne, których akcja osadzona jest w starożytności nad turkusowym basenem Morza Śródziemnego.
Małgorzata Goławska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Goławska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Obecnie studentka bibliotekoznawstwa i pedagogiki. Pasjonatka świata mody, projektantka od lat związana z branżą odzieżową. Autor niestandardowych kolekcji prezentowanych na wielu pokazach mody. Twardo stąpająca po ziemi absolwentka politechniki, a jednocześnie niepoprawna artystka uzdolniona plastycznie i bezustannie zakochana we wszelkich wydarzeniach artystycznych i kulturalnych. W Bibliotece Publicznej w Piasecznie prowadzi m.in. Modotekę oraz organizuje pokazy mody inspirowane książką. Pasje życiowe: teatr i taniec. Marzenie z dzieciństwa: jazda figurowa na lodzie. 

Katarzyna Golik - Biblioteka główna w CEM, SOWA

Katarzyna Golik

Biblioteka główna w CEM, SOWA

Katarzyna Golik, umysł ścisły, który znalazł swoje miejsce w Bibliotece. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informatyczne w Szkole Głównej Handlowej, przez wiele lat prowadziła zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci. W Bibliotece jest odpowiedzialna przede wszystkim za wystawę SOWA oraz Majsternię, koordynuje działanie Piaseczyńskiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz wspomaga działanie Multicentrum. Interesuje się wykorzystywaniem nowych technologii w edukacji i uwielbia grać w gry planszowe ze swoimi dziećmi.

Iwona Jałocha - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Kadrowy

Iwona Jałocha

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Kadrowy

Iwona Jałocha, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia. Wolny czas najchętniej spędza w gronie przyjaciół i rodziny. Uwielbia czytać książki i robić zdjęcia, w szczególności krajobrazów. Jej motto życiowe to “Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu” (Robert Collier).

Agnieszka Janicka - Filia Piaseczno - Centrum

Agnieszka Janicka

Filia Piaseczno - Centrum

Agnieszka Janicka, bibliotekarka z 20-letnim stażem pracy w piaseczyńskiej bibliotece. Dziś pracuje w filii bibliotecznej w rodzimym Zalesiu Górnym. Miłośniczka zwierząt i literatury. Zawsze wyobrażam sobie raj jako bibliotekę, nigdy jako ogród Jorge Luis Borges.

Izabela Jankowska - Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Izabela Jankowska

Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Izabela Jankowska, z zawodu polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Wielbicielka książek Agaty Christie, teatru, podróży, giełd staroci i stylu vintage. Prowadzi warsztaty scrapbookingowe z tworzenia kartek, albumów itp. Od 10 lat pisze blog o swoich zamiłowaniach rękodzielniczych.

Joanna Jóźwiak - Filia Piaseczno - Centrum

Joanna Jóźwiak

Filia Piaseczno - Centrum

Joanna Jóźwiak, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii w Józefosławiu. Miłośniczka polskich filmów z lat 60-tych. W wolnym czasie lubi własnoręcznie tworzyć biżuterię i rysować. Interesuje się zielarstwem.

Ewa Kazubska - Filia w Bogatkach

Ewa Kazubska

Filia w Bogatkach

Ewa Kazubska, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii w Bogatkach. Uwielbia czytać książki, spędzać czas na działce wśród ukochanych kwiatów oraz jeździć na rowerze.

Wioletta Kamińska - Filia w Głoskowie

Wioletta Kamińska

Filia w Głoskowie

Wioletta Kamińska, bibliotekarka z 26-letnim stażem. Od 2009 roku pracuje w filii w Głoskowie, która mieści się przy ul. Parkowej. Mama dwóch wspaniałych synów. Kocha książki, bez których nie może się obejść oraz seriale, które ogląda w wolnym czasie.

Tomasz Korczak - Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Tomasz Korczak

Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Tomasz Korczak, specjalista ds. multimediów, realizator dźwięku i oświetlenia, producent muzyczny, reżyser filmowy i content designer. Także animator kultury mówiący biegle językiem współczesnych multimediów. Zajmuje się oprawą techniczna wydarzeń, tworzeniem treści marketingowych (w tym filmów) na potrzeby social-media i YouTube, opiekun sali widowiskowej. Prowadzi także warsztaty audio-video.

Ewa Kostyrka - Biblioteka główna w CEM

Ewa Kostyrka

Biblioteka główna w CEM

Ewa Kostyrka, bibliotekarz z wykształcenia i zamiłowania. Poza czytaniem lubi podróże, muzykę i filmy P. Almodovar`a. Chętniej słucha, niż mówi. Marzy o perfumach o zapachu: „nowej książki”.

Eligiusz Krok - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Eligiusz Krok

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Eligiusz Krok, dba o budynek Biblioteki Głównej, niestraszne mu żadne naprawy, ani chodzenie po dachu. Złota rączka, ogrodnik, z zamiłowania wędkarz. Zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do ludzi. W wolnych chwilach zaczytuje się w historiach o Templariuszach.

Natalia Kuzmina - Biblioteka główna w CEM, SOWA

Natalia Kuzmina

Biblioteka główna w CEM, SOWA

Natalia Kuzmina, pochodzi z Ukrainy, w Polsce wraz z rodziną mieszka od 6 lat. Ukończyła studia psychologiczno-pedagogiczne i lingwistyczne, jest lektorem języka ukraińskiego oraz rosyjskiego. Prowadzi cykle szkoleń z integracji, komunikacji, autoprezentacji oraz zarządzania czasem. Uwielbia czytać dobre książki, a jej księgozbiór zawiera pozycje po ukraińsku, polsku, angielsku, rosyjsku. Ma dwójkę dzieci, szalonego psa i kota.

Aldona Lazar - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar, z wykształcenia ekonomista oraz dyplomowany dietetyk. Uwielbia gotować, czytać książki i podróżować. Ciągle eksperymentuje w kuchni, słuchając Davida Bowie i Rolling Stones. Prywatnie spełniona mama i żona. Jej motto życiowe – “Twoja praca wypełnia większość Twojego życia. Jedynym sposobem, aby osiągnąć satysfakcję, jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś” (Steve Jobs).

Jolanta Maciejewska - Biblioteka główna w CEM

Jolanta Maciejewska

Biblioteka główna w CEM

Jolanta Maciejewska, mieszka w malowniczym miejscu, jakim jest Zalesie Górne. Jest babcią dwóch wspaniałych wnuków, z którymi spędza każdą wolną chwilę. Odpoczywa pracując w ogrodzie oraz czytając romanse.

Natalia Matulka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka, od zawsze lubiła czytać, a w 2018 roku spełniło się jej marzenie i rozpoczęła pracę w bibliotece. To dzięki niej książki, które trafiają do czytelników, są pięknie obłożone i błyszczące.

Jowita Mianowska - Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Jowita Mianowska

Filia Piaseczno Gołków-Letnisko

Jowita Mianowska, założycielka grupy FB “Kulinarne inspiracje”, gdzie zachęca setki Polaków do gotowania i dzielenia się przepisami. Jej ulubiona książka kucharska to mix kuchni tradycyjnej, prostej i wykwintnej pełnej sekretnych tajników dla posiłków przygotowywanych dla maestro Rubinsteina, przyjaciół i rodziny, czyli “Kuchnia Neli” autorstwa Anieli Rubinstein. Dbanie o ogród i najbliższe otoczenie to jej druga pasja. Kieruje się mottem “Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro”.

Magdalena Mielczarek - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Magdalena Mielczarek

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Magdalena Mielczarek, początkująca bibliotekarka, ale z natury drapieżny pożeracz książek. Pasjonują ją podróże, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Uwielbia kryminały i świat dwudziestolecia międzywojennego. “Kto czyta żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany” J.Czechowicz.

Mariola Mindak - Filia w Złotokłosie

Mariola Mindak

Filia w Złotokłosie

Mariola Mindak, uwiedziona w dzieciństwie przez „Anię z Zielonego Wzgórza”. Stąd zawód pedagoga, zamiłowanie do prowadzenia zajęć z dziećmi oraz nałogowe czytanie. Wszystkie miejsca, w których pracowała związane były z książką. Była redaktorką, księgarką, a teraz pracuje w bibliotece w Złotokłosie. Tu prowadzi warsztaty dla dzieci z klockami LEGO. Uwielbia czytać książki dla dzieci. Gdy nie pracuje i nie czyta, eksperymentuje w ogrodzie w duchu permakultury. Z różnym skutkiem, ale z niegasnącym zapałem.

Joanna Miter - Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Joanna Miter

Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Joanna Miter, miłośniczka zapachu świeżo zadrukowanego papieru i wielbicielka literatury dziecięcej. Typ bibliotekarza-wędrowca, z książką w plecaku na górskim szlaku lub rowerowej ścieżce. Bibliotekarka z zamiłowaniem ubogacania duszy książkami i czerpiąca siły z wyjątkowej więzi rodzinnego stada.

Małgorzata Młyńczak - Filia w Józefosławiu

Małgorzata Młyńczak

Filia w Józefosławiu

Małgorzata Młyńczak, miłośniczka literatury popularnonaukowej z dziedziny psychologii, antropologii oraz historii Europy.  Chętnie rozwija swoje umiejętności w szeroko pojętych kierunkach humanistycznych. W wolnym czasie zajmuje się wolontariatem, czynną pracą na rzecz osób starszych oraz tworzeniem artykułów dotyczących branży beauty i coachingu.

Iwona Nowakowska - Biblioteka główna w CEM, Dział Opracowania

Iwona Nowakowska

Biblioteka główna w CEM, Dział Opracowania

Iwona Nowakowska, bibliotekarz zaginiony w przepastnych czeluściach Działu opracowania i zakopany w stosach opracowywanych woluminów. Czyta, bo lubi. A co? Historia średniowiecza i wojen morskich, bo to fascynujące; a całą resztę (prawie całą) dla relaksu i po to, aby wiedzieć, czym się fascynują inni. Prywatnie zwierzolub ze wskazaniem na kotowate (im większe, tym lepsze); kibic siatkówki i rajdów samochodowych; turysta indywidualny ciekawy zabytków, kultury i smaków Polski i nie tylko.
Izabela Rególska - Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Izabela Rególska

Biblioteka główna w CEM, Dział promocji i animacji

Iza Rególska – specjalista ds. promocji. Od początku kariery zawodowej związana z branżą wydawniczą. Znawczyni nowoczesnych metod czytelnictwa takich jak e-booki i audiobooki. Jej największymi pasjami są książki i fotografia. Często ocenia świat patrząc przez szkło obiektywu. Prywatnie żona męża swego, mama dwóch córeczek i właścicielka pekińczyka — Batorego.

Aleksandra Sipak - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Aleksandra Sipak

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Księgowy

Aleksandra Sipak, od roku pracuje w bibliotece, od zawsze wiązała swoją przyszłość z księgowością. Jest wielbicielką tatuaży, psów i horrorów. Ma optymistyczne nastawienie do życia i ludzi. Jej motto życiowe to „Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspomnienia” Ida Scott Taylor. 

Elżbieta Smolińska - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Elżbieta Smolińska

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Elżbieta Iwona Smolińska, starszy bibliotekarz, wieloletni kierownik Oddziału dla dzieci w filii przy Kościuszki 49. Animator kultury, organizator spotkań i zajęć z dziećmi. Kocha ludzi, kwiaty i książki. Pasjonatka wędrówek górskich, a jej hobby to praca na działce.

Justyna Stec - Biblioteka główna w CEM

Justyna Stec

Biblioteka główna w CEM

Justyna Stec, pracowita i uczynna marzycielka. Uwielbia podróże i czytanie książek. Najlepiej odpoczywa łącząc te dwie aktywności jednocześnie. Ma dwie córeczki w wieku szkolnym.

Mariola Strzelczyk - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Mariola Strzelczyk

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Mariola Strzelczyk, kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej w CEM. Przez wiele lat była kierownikiem w Oddziale dla dzieci w filii Piaseczno – Centrum. Praca z dziećmi i dla dzieci to jej pasja. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje w nowym miejscu pracy. Za swoją pracę została nagrodzona odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Lubi historię i podróże.

Justyna Szwech - Filia Piaseczno - Zalesie Dolne

Justyna Szwech

Filia Piaseczno - Zalesie Dolne

Justyna Szwech, szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Od dzieciństwa związana z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Lubi spędzać czas z rodziną, wspólne spacery i wędrówki po górach. Amatorsko zajmuje się wypiekiem tortów.

Mirosław Tarnogórski - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Mirosław Tarnogórski

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Mirosław Tarnogórski, od 2019 roku pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie na stanowisku specjalista – rzemieślnik. Każdą wolną chwilę spędza na swojej działce, gdzie ucieka od zgiełku dnia codziennego. Aktywny czytelnik Biblioteki, bardzo lubi dobrą książkę sensacyjną, bez której nie wyobraża sobie udanego wypoczynku.

Agnieszka Tyszka - Filia w Józefosławiu

Agnieszka Tyszka

Filia w Józefosławiu

Agnieszka Tyszka, związana z piaseczyńską biblioteką od kilkunastu lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilku filiach m.in. Piaseczno – Centrum (Osiedle), Zalesie Dolne, Zalesie Górne, Bogatki, Złotokłos. Prywatnie stroni od miejskiego zgiełku – woli świat “wiejski-czarodziejski”. Jej pasją jest rękodzieło (różne techniki).

Amelia Urban - Biblioteka główna w CEM

Amelia Urban

Biblioteka główna w CEM

Studentka i animatorka. Dusza artystyczna, która realizuje swoje pasje w bibliotece. W bibliotece oprócz kreatywnych zajęć, prowadzi Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Na pierwszym miejscu stawia na samorozwój. W wolnym czasie uczęszcza na zajęcia ze strechingu i trenuje Pole Dance.

Agnieszka Wasiłek - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Agnieszka Wasiłek

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Agnieszka Wasiłek, bibliotekarka początkowo związana z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Po połączeniu bibliotek wspiera szeregi Oddziału dla dzieci i młodzieży. Nie boi się nowinek technicznych oraz nowoczesnych aplikacji. Uwielbia pracę z dziećmi. Oprócz zamiłowania do literatury wolne chwile spędza na szlifowaniu umiejętności wokalnych. Uwielbia także podróże i poznawanie nowych miejsc.

Ewa Wierzbic - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Ewa Wierzbic

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Ewa Wierzbic, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, od 10 lat prowadziła samodzielnie filię w Jazgarzewie, obecnie pracuje w filii Piaseczno przy Kościuszki 49. Mówi o sobie: “Moje hobby to moja praca, łączę pasję z zawodem, dlatego zostałam bibliotekarką!”.

Danuta Wiśniakowska - Filia w Zalesiu Górnym

Danuta Wiśniakowska

Filia w Zalesiu Górnym

Danuta Wiśniakowska, od 26 lat pracuje jako bibliotekarka, a od 16 lat kieruje filią biblioteczną w Zalesiu Górnym. Z pełnym przekonaniem powtarza za Wisławą Szymborską, że “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Przemysław Witkoś - Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Przemysław Witkoś

Biblioteka główna w CEM, Dział Administracyjny

Przemek Witkoś, administrator budynku w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, sam określa się jako “człowiek orkiestra”. Najchętniej odpoczywa aktywnie. Lubi ludzi oraz sport.
Anna Wysocka - Filia Piaseczno - Centrum

Anna Wysocka

Filia Piaseczno - Centrum

Anna Wysocka, w pracy łączy wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbia wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy, lubi jak coś się dzieje. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczy się nowych rzeczy, szuka pomysłów do realizowania. Wyznaje jedną z zasad Google „Praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”.

Renata Zagożdżon - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Renata Zagożdżon

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Renata Zagożdżon, kierownik filii Piaseczno przy Kościuszki 49. Praca w bibliotece okazała się jej życiową pasją. Czyta głównie literaturę fantastyczną. Lubi długie wycieczki rowerowe.

Małgorzata Zub - Biblioteka główna w CEM

Małgorzata Zub

Biblioteka główna w CEM

Małgorzata Zub, pracownik Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Jest osobą umiejącą pracować w zespole, lubi ludzi, jest punktualna, pracowita i odpowiedzialna. W wolnych chwilach czyta dobre książki.

Agnieszka Żelechowicz - Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Kadrowy

Agnieszka Żelechowicz

Biblioteka główna w CEM, Dział Organizacyjno-Kadrowy

Agnieszka Żelechowicz, praca z liczbami to jej pasja, od 22 lat pracuje zawodowo, a od 10 lat w bibliotece w dziale kadr. Wolny czas lubi spędzać aktywnie na rowerowych wycieczkach z rodzinką. Relaksuje się oglądając filmy kryminalne lub czytając książki. Miłośniczka dobrej kawy. Jej życiowe motto to:  “Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień” (W. Churchill).

Dołącz do naszego zespołu

napisz do nas »

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl