ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno

Nasz zespół

Łukasz Krzysztof Załęski - dyrektor biblioteki

Łukasz Krzysztof Załęski

dyrektor biblioteki

Łukasz Krzysztof Załęski, jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ale przede wszystkim BIBLIOTEKARZEM oraz administratorem lokalnym programu bibliotecznego MakPlus, wspiera w zakresie kontroli zarządczej, odnajduje się w projektach infrastrukturalnych (zwłaszcza w infrastrukturze bibliotek). Do swoich kompetencji może śmiało zaliczyć: facylitację spotkań, zarządzanie zespołem, kontrolę zarządczą, realizację projektów ze środków zewnętrznych.

Sylwia Chojnacka-Tuzimek - zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji

Sylwia Chojnacka-Tuzimek

zastępca dyrektora, kierownik Działu Promocji i Animacji

Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki i kierownik działu promocji i animacji. Jej mottem życiowym są słowa Konfucjusza „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci, miłośniczka i kolekcjonerka sów i sówek w każdej postaci.

Anna Marianek - główna księgowa

Anna Marianek

główna księgowa

Anna Marianek, księgowa z 45-letnim stażem pracy – zaczynała od kołyski… W bibliotece pracuje 10 rok na stanowisku głównej księgowej. Jest miłośniczką podróży, tych bliskich i tych dalekich, których nieodłącznym elementem jest dobra książka.
Jej motto życiowe to “Praca wypełnia Twoją kieszeń, ale przygody wypełniają Twoją Duszę” (Jamie Lyn Beatty Thi).

Renata Zagożdżon - instruktor powiatowy, p.o. kierownika Działu Udostępniania

Renata Zagożdżon

instruktor powiatowy, p.o. kierownika Działu Udostępniania

Renata Zagożdżon, instruktor ds. merytorycznych i współpracy z bibliotekami gminnymi oraz kierownik Działu Udostępniania w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Praca w bibliotece okazała się jej życiową pasją. Czyta głównie literaturę fantastyczną. Lubi długie wycieczki rowerowe.

Agnieszka Żelechowicz - kierownik Działu Organizacyjno-Kadrowego, specjalista ds. organizacyjno-kadrowych

Agnieszka Żelechowicz

kierownik Działu Organizacyjno-Kadrowego, specjalista ds. organizacyjno-kadrowych

Agnieszka Żelechowicz, praca z liczbami to jej pasja, od 22 lat pracuje zawodowo, a od 10 lat w bibliotece w dziale kadr. Wolny czas lubi spędzać aktywnie na rowerowych wycieczkach z rodzinką. Relaksuje się oglądając filmy kryminalne lub czytając książki. Miłośniczka dobrej kawy. Jej życiowe motto to:  “Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień” (W. Churchill).
Monika Trynkos - specjalista ds. organizacyjno-księgowych

Monika Trynkos

specjalista ds. organizacyjno-księgowych

Monika Trynkos, domatorka, pasjonatka książek. Uwielbia historię króla Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełły oraz króla Anglii – Henryka VIII. W wolnym czasie lubi szyć, rysować, malować, tworzyć coś z niczego oraz robić zdjęcia. Praca z liczbami to jak sama mówi “przyjemne z pożytecznym”. Najważniejsze znacznie mają jednak dla niej Ludzie… Jej ulubione powiedzenie to: “Polub swoją pracę, nawet gdyby była mało znacząca i odpoczywaj przy niej” (cyt. Marka Aureliusza).

Aleksandra Sipak - specjalista ds. organizacyjno-księgowych

Aleksandra Sipak

specjalista ds. organizacyjno-księgowych

Aleksandra Sipak, od roku pracuje w bibliotece, od zawsze wiązała swoją przyszłość z księgowością. Jest wielbicielką tatuaży, psów i horrorów. Ma optymistyczne nastawienie do życia i ludzi. Jej motto życiowe to „Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspomnienia” (Ida Scott Taylor).

Iwona Jałocha - specjalista ds. organizacyjnych

Iwona Jałocha

specjalista ds. organizacyjnych

Iwona Jałocha, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia. Wolny czas najchętniej spędza w gronie przyjaciół i rodziny. Uwielbia czytać książki i robić zdjęcia, w szczególności krajobrazów. Jej motto życiowe to “Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu” (Robert Collier).

Urszula Bąkowska - specjalista ds. promocji

Urszula Bąkowska

specjalista ds. promocji

Urszula Bąkowska, z wykształcenia socjolożka, od lat związana z marketingiem internetowym, obecnie pełni stanowisko specjalisty ds. promocji w bibliotece. Lubi ludzi, WordPressa, digital marketing i projektowanie grafiki. W swoich codziennych działaniach łączy wiedzę z wielu dziedzin. Jej hobby to malarstwo i kolaż. 

Tomasz Korczak - specjalista ds. multimediów

Tomasz Korczak

specjalista ds. multimediów

Tomasz Korczak, realizator dźwięku i oświetlenia, producent muzyczny, reżyser filmowy i content designer. Także animator kultury mówiący biegle językiem współczesnych multimediów. Zajmuje się oprawą techniczna wydarzeń, tworzeniem treści marketingowych (w tym filmów) na potrzeby social-media i YouTube, opiekun sali widowiskowej. Prowadzi także warsztaty audio-video.

Przemysław Witkoś - kierownik Działu Administracyjnego

Przemysław Witkoś

kierownik Działu Administracyjnego

Przemek Witkoś, administrator budynku w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, sam określa się jako “człowiek orkiestra”. Najchętniej odpoczywa aktywnie. Lubi ludzi oraz sport.
Iwona Nowakowska - Biblioteka główna w CEM, kierownik Działu Opracowania

Iwona Nowakowska

Biblioteka główna w CEM, kierownik Działu Opracowania

Iwona Nowakowska, bibliotekarz zaginiony w przepastnych czeluściach Działu opracowania i zakopany w stosach opracowywanych woluminów. Czyta, bo lubi. A co? Historia średniowiecza i wojen morskich, bo to fascynujące; a całą resztę (prawie całą) dla relaksu i po to, aby wiedzieć, czym się fascynują inni. Prywatnie zwierzolub ze wskazaniem na kotowate (im większe, tym lepsze); kibic siatkówki i rajdów samochodowych; turysta indywidualny ciekawy zabytków, kultury i smaków Polski i nie tylko.
Edyta Dryja - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja, bibliotekarka, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece i szczęśliwie od kilku lat zdobywa doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie pracuje w Bibliotece Głównej CEM w Oddziale dla Dorosłych. Miłośniczka czytania, która chętnie dzieli się z innymi czytelnikami swoimi opiniami o ulubionych książkach. Dzięki współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki powstałym w bibliotece odkrywa coraz to nowe gatunki literackie i jeszcze bardziej fascynuje i wciąga ją świat książek.

Monika Berkowicz - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Monika Berkowicz

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Monika Berkowicz, z wykształcenia filolog i pedagog, z zamiłowania bibliotekarka. Prowadzi czwartkowe spotkania z grami planszowymi, które stały się jej drugim hobby. Prywatnie miłośniczka zwierząt, właścicielka trzech królików i dwóch psów oraz zapalona kucharka.

Aldona Lazar - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar, z wykształcenia ekonomista oraz dyplomowany dietetyk. Uwielbia gotować, czytać książki i podróżować. Ciągle eksperymentuje w kuchni, słuchając Davida Bowie i Rolling Stones. Prywatnie spełniona mama i żona. Jej motto życiowe – “Twoja praca wypełnia większość Twojego życia. Jedynym sposobem, aby osiągnąć satysfakcję, jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś” (Steve Jobs).

Jowita Mianowska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Jowita Mianowska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Jowita Mianowska, założycielka grupy FB “Kulinarne inspiracje”, gdzie zachęca setki Polaków do gotowania i dzielenia się przepisami. Jej ulubiona książka kucharska to mix kuchni tradycyjnej, prostej i wykwintnej pełnej sekretnych tajników dla posiłków przygotowywanych dla maestro Rubinsteina, przyjaciół i rodziny, czyli “Kuchnia Neli” autorstwa Anieli Rubinstein. Dbanie o ogród i najbliższe otoczenie to jej druga pasja. Kieruje się mottem “Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro”.

Natalia Matulka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka, od zawsze lubiła czytać, a w 2018 roku spełniło się jej marzenie i rozpoczęła pracę w bibliotece. To dzięki niej książki, które trafiają do czytelników, są pięknie obłożone i błyszczące.

Mariola Strzelczyk - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Mariola Strzelczyk

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Mariola Strzelczyk, kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej w CEM. Przez wiele lat była kierownikiem w Oddziale dla dzieci w filii Piaseczno – Centrum. Praca z dziećmi i dla dzieci to jej pasja. Swoje umiejętności i doświadczenie wykorzystuje w nowym miejscu pracy. Za swoją pracę została nagrodzona odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Lubi historię i podróże.

Małgorzata Augustyńska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Augustyńska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Augustyńska, mama dwójki dzieci, od 9 lat pracuje w bibliotece. Od zawsze lubiła pracować z najmłodszymi, dlatego Oddział dla dzieci i młodzieży w Bibliotece głównej jest jej wymarzonym miejscem do pracy. Kocha jazdę na rowerze, pływanie, spacery po górach oraz zwierzęta.

Magdalena Gaładyk - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Magdalena Gaładyk

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Magdalena Gaładyk, bibliotekarka z dużym wachlarzem możliwości. Nie boi się najbardziej szalonych bibliotecznych wyzwań. Prowadzi warsztaty z robienia biżuterii oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. Wielbicielka rękodzieła, podróży i kotów, a zwłaszcza swoich dwóch szalonych, rozrabiających, ale kochanych i przeuroczych mruczków.

Justyna Szwech - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Justyna Szwech

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Justyna Szwech, szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Od dzieciństwa związana z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Lubi spędzać czas z rodziną, wspólne spacery i wędrówki po górach. Amatorsko zajmuje się wypiekiem tortów.

Agnieszka Wasiłek - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Agnieszka Wasiłek

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dzieci i młodzieży

Agnieszka Wasiłek, bibliotekarka początkowo związana z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Po połączeniu bibliotek wspiera szeregi Oddziału dla dzieci i młodzieży. Nie boi się nowinek technicznych oraz nowoczesnych aplikacji. Uwielbia pracę z dziećmi. Oprócz zamiłowania do literatury wolne chwile spędza na szlifowaniu umiejętności wokalnych. Uwielbia także podróże i poznawanie nowych miejsc.

Jolanta Maciejewska - Biblioteka główna w CEM

Jolanta Maciejewska

Biblioteka główna w CEM

Jolanta Maciejewska, mieszka w malowniczym miejscu, jakim jest Zalesie Górne. Jest babcią dwóch wspaniałych wnuków, z którymi spędza każdą wolną chwilę. Odpoczywa pracując w ogrodzie oraz czytając romanse.

Eligiusz Krok - specjalista – rzemieślnik

Eligiusz Krok

specjalista – rzemieślnik

Eligiusz Krok, dba o budynek Biblioteki Głównej, niestraszne mu żadne naprawy, ani chodzenie po dachu. Złota rączka, ogrodnik, z zamiłowania wędkarz. Zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do ludzi. W wolnych chwilach zaczytuje się w historiach o Templariuszach.

Mirosław Tarnogórski - specjalista – rzemieślnik

Mirosław Tarnogórski

specjalista – rzemieślnik

Mirosław Tarnogórski, od 2019 roku pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie na stanowisku specjalista – rzemieślnik. Każdą wolną chwilę spędza na swojej działce, gdzie ucieka od zgiełku dnia codziennego. Aktywny czytelnik Biblioteki, bardzo lubi dobrą książkę sensacyjną, bez której nie wyobraża sobie udanego wypoczynku.

Przemysław Kowalski - Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Przemysław Kowalski

Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Przemysław Kowalski, bibliotekarz z pasji i powołania, a ponadto, historyk, pedagog i pedagog specjalny. Od 2015 roku związany z Biblioteką Publiczną w Piasecznie. Pasjonat historii zarówno ogólnej, jak i lokalnej. Zwolennik i miłośnik nowych technologii, które chętnie wykorzystuje podczas pracy. Za swoje działania wpisany na Listę 100 osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do wzrostu poziomu kompetencji cyfrowych wśród społeczeństwa. Od 2019 pracuje w Bibliotece Głównej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, gdzie odpowiedzialny jest m.in. za koordynowanie działań Multicentrum.

Agata Wolszczak - Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Agata Wolszczak

Biblioteka główna w CEM, Multicentrum

Agata Wolszczak, edukatorka Strefy Multicentrum Biblioteki Głównej w CEM. Entuzjastka innowacyjnych technologii, a w szczególności nowinek z zakresu dziedziny mediów artystycznych i digitalizacji sztuki. Ponadto od lat pasjonuje się tradycyjnymi technikami rysunku, a także muzyką i fotografią. Ogromną radość sprawia jej również praca z dziećmi i młodzieżą, podczas której zawsze stara się, w kreatywny sposób, łączyć naukę z zabawą.

Barbara Gawrych - Biblioteka główna w CEM

Barbara Gawrych

Biblioteka główna w CEM

Barbara Gawrych, od zawsze mieszka w Piasecznie, spotkać można ją w Bibliotece w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, gdzie pracuje. Uwielbia przyrodę, najchętniej odpoczywa w ogrodzie.

Małgorzata Zub - Biblioteka główna w CEM

Małgorzata Zub

Biblioteka główna w CEM

Małgorzata Zub, pracownik Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Jest osobą umiejącą pracować w zespole, lubi ludzi, jest punktualna, pracowita i odpowiedzialna. W wolnych chwilach czyta dobre książki.

Elżbieta Smolińska - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Elżbieta Smolińska

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Elżbieta Iwona Smolińska, starszy bibliotekarz, wieloletni kierownik Oddziału dla dzieci w filii przy Kościuszki 49. Animator kultury, organizator spotkań i zajęć z dziećmi. Kocha ludzi, kwiaty i książki. Pasjonatka wędrówek górskich, a jej hobby to praca na działce.
Ewa Kostyrka - Biblioteka główna w CEM

Ewa Kostyrka

Biblioteka główna w CEM

Ewa Kostyrka, bibliotekarz z wykształcenia i zamiłowania. Poza czytaniem lubi podróże, muzykę i filmy P. Almodovar`a. Chętniej słucha, niż mówi. Marzy o perfumach o zapachu: „nowej książki”.

Izabela Jankowska - Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Izabela Jankowska

Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Izabela Jankowska, z zawodu polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Wielbicielka książek Agaty Christie, teatru, podróży, giełd staroci i stylu vintage. Prowadzi warsztaty scrapbookingowe z tworzenia kartek, albumów itp. Od 10 lat pisze blog o swoich zamiłowaniach rękodzielniczych.

Agnieszka Janicka - Filia Piaseczno - Centrum

Agnieszka Janicka

Filia Piaseczno - Centrum

Agnieszka Janicka, bibliotekarka z 20-letnim stażem pracy w piaseczyńskiej bibliotece. Dziś pracuje w filii bibliotecznej w rodzimym Zalesiu Górnym. Miłośniczka zwierząt i literatury. Zawsze wyobrażam sobie raj jako bibliotekę, nigdy jako ogród Jorge Luis Borges.

Agnieszka Tyszka - Filia w Józefosławiu

Agnieszka Tyszka

Filia w Józefosławiu

Agnieszka Tyszka, związana z piaseczyńską biblioteką od kilkunastu lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kilku filiach m.in. Piaseczno – Centrum (Osiedle), Zalesie Dolne, Zalesie Górne, Bogatki, Złotokłos. Prywatnie stroni od miejskiego zgiełku – woli świat “wiejski-czarodziejski”. Jej pasją jest rękodzieło (różne techniki).
Agnieszka Deja - Filia w Zalesiu Górnym

Agnieszka Deja

Filia w Zalesiu Górnym

Agnieszka Deja, bibliotekarka, recenzentka, autorka bloga „Książka od kuchni”, dzięki któremu poznaje nowości literackie. Czyta głównie kryminały, fantastykę i powieści młodzieżowe, częściej sięga po autorów zagranicznych niż rodzimych. Uwielbia filmy – szczególnie, gdy może je obejrzeć w kinie – seriale i gry.

Hanna Michalska - Filia Piaseczno - Centrum

Hanna Michalska

Filia Piaseczno - Centrum

Hanna Michalska, doświadczona bibliotekarka, znana czytelnikom filii Piaseczno – Centrum, która mieści się na ul. Szkolnej w Piasecznie. Miłośniczka książek, których czyta bardzo dużo. Systematycznie pisze tematyczne recenzje i zamieszcza je na naszej stronie internetowej i facebooku. Wielbicielka zwierząt, głównie psów, a w szczególności jamników. 

Anna Wysocka - Filia w Józefosławiu

Anna Wysocka

Filia w Józefosławiu

Anna Wysocka, w pracy łączy wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbia wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy, lubi jak coś się dzieje. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczy się nowych rzeczy, szuka pomysłów do realizowania. Wyznaje jedną z zasad Google „Praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą”.

Beata Bednarska - Filia w Złotokłosie

Beata Bednarska

Filia w Złotokłosie

Beata Bednarska, mama trójki dzieci, miłośniczka podróży, kina oraz dobrej literatury. Wegetarianka, która z pasją angażuje się w działania wspierające ekologię. Pedagogiczne wykształcenie wykorzystuje w tworzeniu oraz prowadzeniu warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych. Jej misją jest zwiększanie czytelnictwa wśród lokalnej społeczności.

Małgorzata Młyńczak - Filia w Józefosławiu

Małgorzata Młyńczak

Filia w Józefosławiu

Małgorzata Młyńczak, miłośniczka literatury popularnonaukowej z dziedziny psychologii, antropologii oraz historii Europy.  Chętnie rozwija swoje umiejętności w szeroko pojętych kierunkach humanistycznych. W wolnym czasie zajmuje się wolontariatem, czynną pracą na rzecz osób starszych oraz tworzeniem artykułów dotyczących branży beauty i coachingu.

Żaklina Sielska - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Żaklina Sielska

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Żaklina Sielska, absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Książki są jej pasją od dziecka. Pracę bibliotekarza ceni sobie ze względu na różnorodność zadań. W wolnym czasie lubi wypady rowerowe oraz zabawy z psem.

Joanna Miter-Cena - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Joanna Miter-Cena

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Joanna Miter-Cena, miłośniczka zapachu świeżo zadrukowanego papieru i wielbicielka literatury dziecięcej. Typ bibliotekarza-wędrowca, z książką w plecaku na górskim szlaku lub rowerowej ścieżce. Bibliotekarka z zamiłowaniem ubogacania duszy książkami i czerpiąca siły z wyjątkowej więzi rodzinnego stada.

Grażyna Baniewicz-Orłowska - Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Grażyna Baniewicz-Orłowska

Filia Piaseczno – Zalesie Dolne

Grażyna Baniewicz-Orłowska, kierownik filii bibliotecznej w Zalesiu Dolnym. Filozof, od 16 lat bibliotekarka, wcześniej instruktor fotografii w Ośrodku Kultury w Piasecznie. Motto: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem a puste serca wzruszeniami Kornel Makuszyński.
Wioletta Kamińska - Filia w Głoskowie

Wioletta Kamińska

Filia w Głoskowie

Wioletta Kamińska, bibliotekarka z 26-letnim stażem. Od 2009 roku pracuje w filii w Głoskowie, która mieści się przy ul. Parkowej. Mama dwóch wspaniałych synów. Kocha książki, bez których nie może się obejść oraz seriale, które ogląda w wolnym czasie.

Halina Jolanta Kraszka - Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Halina Jolanta Kraszka

Filia Piaseczno przy Kościuszki 49

Halina Jolanta Kraszka, kustosz, absolwentka wydziału Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytety Warszawskiego. Wieloletni pracownik biblioteki w filii Piaseczno przy Kościuszki 49. Od kilkunastu lat opiekuje się literackim Klubem Poszukiwaczy Słowa oraz Klubem Dobrej Książki.

Joanna Jóźwiak - Filia w Bogatkach

Joanna Jóźwiak

Filia w Bogatkach

Joanna Jóźwiak, młodszy bibliotekarz, pracuje w filii w Bogatkach. Miłośniczka polskich filmów z lat 60-tych. W wolnym czasie lubi własnoręcznie tworzyć biżuterię i rysować. Interesuje się zielarstwem.
Danuta Wiśniakowska - Filia w Zalesiu Górnym

Danuta Wiśniakowska

Filia w Zalesiu Górnym

Danuta Wiśniakowska, od 26 lat pracuje jako bibliotekarka, a od 16 lat kieruje filią biblioteczną w Zalesiu Górnym. Z pełnym przekonaniem powtarza za Wisławą Szymborską, że “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Ewa Wierzbic - Filia w Jazgarzewie

Ewa Wierzbic

Filia w Jazgarzewie

Ewa Wierzbic, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznastwo, od 10 lat prowadzi samodzielnie filię w Jazgarzewie. Mówi o sobie: “Moje hobby to moja praca, łączę pasję z zawodem, dlatego zostałam bibliotekarką!”.

Dołącz do naszego zespołu

napisz do nas »

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

realizacja: geotechnology.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.