O nas

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno założona w 1947 roku dysponuje obecnie 160 tys. księgozbiorem, na który składają się: literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży, lektury szkolne, literatura niebeletrystyczna (popularna i fachowa z różnych dziedzin), księgozbiór podręczny i prasa udostępniane na miejscu. Posiadamy także książki nagrane na płytach CD oraz dostęp do e-booków na portalu www.libra.ibuk.pl.

W ramach działalności popularyzującej czytelnictwo:

• lekcje i wycieczki biblioteczne dla szkół
  • spotkania autorskie
  • konkursy (plastyczne, literackie)
  • wystawy, w tym stała ekspozycja malarstwa Grupy Piaseczno
  • różne formy zajęć z dziećmi o treściach edukacyjnych w cyklu „uczyć, bawiąc”
  • Piaseczyńskie Dni Książki – cykl imprez dla czytelników co roku w maju
  • Piaseczyńska Jesień Poezji – spotkania poetyckie w ramach Warszawskiej Jesieni Poezji
  • książka mówiona udostępniana osobom niewidomym i niedowidzącym
  • imprezy okolicznościowe dla dzieci: loterie książkowo-fantowe z okazji Dnia Dziecka, bale karnawałowe, bale jesienne połączone z pasowaniem najmłodszych na czytelnika
  • stała akcja czytania dzieciom
  • dyskusja o książce