Biblioteka Główna – Dorośli

Środa – 12.00-19.00
Czwartek – 9.00-16.00
Piątek – 12.00-18.00
Sobota  – 9.00-14.00 (lipiec-sierpień nieczynne)

Dojazd:

Przystanek "Targowisko": 710 (od strony Konstancina-Jeziornej), 707L1 (od strony Lesznowoli)

Zbiory:

Wielkość księgozbioru to ok. 31 000 woluminów. Na księgozbiór składa się literatura piękna i popularnonaukowa, komiksy dla dorosłych, audiobooki, filmy i prasa. W bibliotece znajduje się wydzielone miejsce na księgozbiór regionalny oraz regał z twórczością lokalnych pisarzy. Posiadamy książki z serii „Duże litery” – z dużą czcionką ułatwiającą czytanie. Do dyspozycji czytelników jest też dział z literaturą w obcych językach – książki po angielsku, niemiecku, włosku, hiszpańsku, rosyjsku i francusku. W bibliotece istnieje możliwość skorzystania z czytelni, wypożyczenia komputera i pracy na miejscu.

Czasopisma:

• Dziennik Gazeta Prawna, Biblioteka Publiczna, Poradnik Bibliotekarza, Mam Ogród, Charaktery, Dobre Wnętrze, Poradnik 50+, Wysokie Obcasy, Claudia, Dobra Mama, Sól i Pieprz, Women’s Health, Wprost, W sieci, Newsweek Psychologia, Świat Wiedzy, National Geographic, Karta
  • Prasa lokalna: „Przegląd Piaseczyński”, „Kurier Południowy”, „Mazowsze”, „Moja Lesznowola”, „Przystanek Zalesie”, „Nasze miasto – Konstancin-Jeziorna”

Formy działalności:

• wypożyczanie książek, audiobooków (miesiąc), filmów i czasopism (dwa tygodnie)
  • udzielanie informacji na temat zbiorów
  • pomoc przy wyborze książek
  • dyskusje o książkach
  • spotkania autorskie
  • spotkania Klubów Zainteresowań
  • Dyskusyjny Klub Książki
  • warsztaty rękodzielnicze, rozwojowe, wychowawcze
  • spotkania z ciekawymi ludźmi: podróżnikami, fotografami, artystami
  • możliwość wypożyczenia komputera i pracy na miejscu
  • wystawy i wystawki
  • udział w akcjach: Noc Bibliotek, Światowy Dzień Książki, Święto Wolnych Książek
  • bookcrossing

Aktualne wydarzenia

Wydarzyło się w Bibliotece Głównej

Zespół pracowników w Oddziale dla dorosłych w Bibliotece Głównej

Edyta Dryja - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Edyta Dryja, bibliotekarka, która od zawsze marzyła o pracy w bibliotece i szczęśliwie od kilku lat zdobywa doświadczenie w tym zawodzie. Obecnie pracuje w Bibliotece Głównej CEM w Oddziale dla Dorosłych. Miłośniczka czytania, która chętnie dzieli się z innymi czytelnikami swoimi opiniami o ulubionych książkach. Dzięki współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki powstałym w bibliotece odkrywa coraz to nowe gatunki literackie i jeszcze bardziej fascynuje i wciąga ją świat książek.

Monika Berkowicz - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Monika Berkowicz

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Monika Berkowicz, z wykształcenia filolog i pedagog, z zamiłowania bibliotekarka. Prowadzi czwartkowe spotkania z grami planszowymi, które stały się jej drugim hobby. Prywatnie miłośniczka zwierząt, właścicielka trzech królików i dwóch psów oraz zapalona kucharka.

Aldona Lazar - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Aldona Lazar, z wykształcenia ekonomista oraz dyplomowany dietetyk. Uwielbia gotować, czytać książki i podróżować. Ciągle eksperymentuje w kuchni, słuchając Davida Bowie i Rolling Stones. Prywatnie spełniona mama i żona. Jej motto życiowe – “Twoja praca wypełnia większość Twojego życia. Jedynym sposobem, aby osiągnąć satysfakcję, jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś” (Steve Jobs).

Grzegorz Gębka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Grzegorz Gębka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Bibliotekarz  z doświadczeniem zawodowym w wielu dziedzinach. Miłośnik architektury, z zamiłowania historyk sztuki. Kocha powieści kryminalne, których akcja osadzona jest w starożytności nad turkusowym basenem Morza Śródziemnego.
Natalia Matulka - Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka

Biblioteka główna w CEM, Oddział dla dorosłych

Natalia Matulka, od zawsze lubiła czytać, a w 2018 roku spełniło się jej marzenie i rozpoczęła pracę w bibliotece. To dzięki niej książki, które trafiają do czytelników, są pięknie obłożone i błyszczące.