ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Co czytamy na urlopie?

Data publikacji: 26/08/2022

W programie “Trójka po trzeciej” Polskiego Radia wystąpiła nasza pracowniczka – Aldona Lazar. Program był poświęcony czytelnictwu na wakacjach. Według rozmówczyń programu, czytelnictwo na urlopie ma się w Polsce całkiem dobrze. Oczywiście ci co czytają, czytają coraz więcej, a ci, którzy na co dzień nie sięgają po książki, szybko z nich rezygnują.

Wśród najczęściej wypożyczanych pozycji podczas wakacyjnych miesięcy są książki lekkie, takie jak literatura obyczajowa, romanse czy kryminały. W tym roku czytelnicy sięgają również po biografie znanych osób. Na kreację gustów literackich wpływ mają duże księgarnie i ich półki z bestsellerami oraz Internet, gdzie zamieszczane recenzje influencerów czy różnego rodzaju algorytmy, podpowiadają osobom o niesprecyzowanym guście, po jaką książkę sięgnąć.

Najbardziej popularni autorzy beletrystyczni to Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Harlan Coben. Co ciekawe, na wakacje zabieramy też książki z własnych księgozbiorów: klasykę czy pozycje czekające na swoją kolej, takie po które nie mamy czasu sięgnąć na co dzień, a już je zakupiliśmy.

Artykuł oraz audycja Trójki Polskiego Radia dostępna jest pod tym adresem.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl