Gra komputerowa o Piasecznie “Legendarny Manuskrypt”

Data publikacji: 10/05/2020

Biblioteczna gra komputerowa o Piasecznie pt. “Legendarny manuskrypt” traktuje o historii naszego miasta. Trzy postaci związane z miastem opowiadają swoje historie: burmistrz Wacław Kaun, hrabina Cecylia Plater-Zyberk oraz ks. Ludwik Czajewicz. Zadaniem gracza jest odnalezienie ukrytych fragmentów manuskryptu. Silnik Ren’py jest darmowym narzędziem do tworzenia tzw. visual novel, czyli opowieści graficznych. Daje duże możliwości i jest przyjaznym narzędziem do tworzenia własnych historii i gier. Jest również w nim możliwość do odtwarzania wcześniej nagranych dźwięków, które dodatkowo urozmaicają samą opowieść i rozgrywkę.

Pobierz grę „Legendarny Manuskrypt”:

Biblioteczna gra komputerowa o Piasecznie to dzieło bibliotekarza z Biblioteki Głównej w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym. Przemek Kowalski jest również koordynatorem Multicentrum.