ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Instrukcja korzystania z katalogu bibliotecznego

 

REJESTRACJA KONTA CZYTELNIKA

 

Wejdź na stronę biblioteki biblioteka-piaseczno.pl. Pod zdjęciem głównym znajdziesz bloczek KATALOG. Po kliknięciu w niego w nowej karcie otworzy się strona www.szukamksiazki.pl.

 

Na górze strony kliknij w ZAREJESTRUJ/ZALOGUJ.

 

Wyświetli się nowe okno. Wybierz sekcję po prawej stronie. Zaznacz tak.

 

Zostaniesz poproszony o podanie danych. Pamiętaj, że numer karty czytelnika to nie zawsze tylko cyfry, lecz także przedrostek PIAS- (lub inny, jeśli podczas zapisu w bibliotece podałeś kartę z Biblioteki Powiatowej lub innej).

 

Po wypełnieniu danych zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto.

 

KORZYSTANIE Z KATALOGU

 

By korzystać z katalogu, należy się zalogować. Jeśli jesteś zapisany w jednej bibliotece, system od razu przypisze cię właśnie do niej.

 

Jeśli jesteś zapisany w kilku bibliotekach lub chcesz sprawdzić zbiory innych bibliotek, kliknij logo “Szukam książki”. Zostaniesz przeniesiony na stronę główną, na której możesz wpisać interesującą cię bibliotekę w danej miejscowości.

 

Książki można wyszukiwać po tytule lub autorze.

 

Po wyszukaniu pojawi się lista egzemplarzy i placówek, które je posiadają. Pokazuje się też informacja na temat tego, gdzie książka obecnie jest dostępna.

 

Jeśli książka jest dostępna w danej placówce, będzie przy niej informacja “Do wypożyczenia”. Można ją zarezerwować. Po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza książka czeka w placówce 2 dni, a Ty dostaniesz informację SMS-em. Uwaga! Prosimy sprawdzać, w której placówce rezerwujesz książkę.

 

Jeśli książka jest niedostępna, widnieje przy niej informacja “W wypożyczeniu”. Można ją zarezerwować. Po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza dostaniesz informację SMS-em. Uwaga! Informacja o tym, że książka czeka na Ciebie w bibliotece, również przyjdzie SMS-em. Termin zwrotu książki, widoczny w katalogu, nie jest równy z tym, kiedy otrzymasz pozycję, może być bowiem na nią kolejka i system zarezerwuje ją dla Ciebie jako 2, 3 lub dalszej osobie.

 

Po kliknięciu w swoje konto (góra strony, napis nicku, który wybrałeś), pojawią się wszystkie pozycje, które masz wypożyczone i zarezerwowane. Jest tam również dostępna historia wypożyczeń. 

 

W panelu “Moje biblioteki” znajdziesz spis bibliotek, w których masz konto. Możesz zmienić ustawienia i wybrać jako główną tę placówkę, którą odwiedzasz najczęściej.

 

 

Instrukcja korzystania z katalogu bibliotecznego – film

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl