ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Koncert Anny Sroki-Hryń

Data publikacji: 20/03/2023

Serdecznie zapraszamy 22.04.2023 roku do Biblioteki Publicznej w Piasecznie na niezwykłe wydarzenie artystyczne. Koncert Anny Sroki-Hryń z piosenkami Ewy Demarczyk pt. “Ulica, którą płyną moje obie dłonie” odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. Jana Pawła II 55 o godzinie 18:00 w sali widowiskowej. Koncert to 13 utworów w niebanalnych wykonaniach. Poezja interpretowana muzyką daje słuchaczom większą szansę na poznanie tekstów Tuwima, Leśmiana, Baczyńskiego, czy Białoszewskiego, a wykonania Anny Sroki-Hryń są czymś więcej niż aktorską interpretacją piosenki. Piosenki wchodzące w skład koncertu to m.in. Taki Pejzaż, Groszki i Róże, Garbus, Czerwonym blaskiem otoczona, Skrzypek Hercowicz, Grande Valse Brillante, Tomaszów, Czarne Anioły, Karuzela z Madonnami, Na moście w Avignon Wstęp na koncert jest płatny. Bilet w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie Biblioteki Głównej oraz online przez portal Evenea.

PIOSENKI WCHODZĄCE W SKŁAD KONCERTU:

Taki Pejzaż, Groszki i Róże, Garbus, Czerwonym blaskiem otoczona, Skrzypek Hercowicz, Grande Valse Brillante, Tomaszów, Czarne Anioły, Karuzela z Madonnami, Na moście w Avignon, Jaki śmieszny jesteś, Pocałunki oraz dwa utwory spoza repertuaru Ewy Demarczyk, które swoim klimatem wpisują się klimat piosenek Czarnego Ania Piwnicy pod
Baranami: Już ja z Tobą nie zostanę – tekst Wojciech Młynarski, muzyka Zygmunt Konieczny oraz Loreley – tekst Guillaume Apollinaire, muzyka Urszula Borkowska.

MUZYCY TOWARZYSZĄCY ARTYSTCE:

FORTEPIAN – Urszula Borkowska;

SKRZYPCE – Justyna Baran;

AKORDEON – Klaudiusz Baran; PERKUSJA – Szymon Linette;

KONTRABAS – Mateusz Dobosz;

KLARNET, SAKSOFON – Marcin Świderski;

ANNA SROKA – HRYŃ:

Polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka. Absolwentka Wydziału Teatralnego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka studia teatralnego KOŁO. Występowała na deskach wielu teatrów w kraju m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie czy Teatrze Muzycznym w Toruniu. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z wielu przedsięwzięć w teatrach stołecznych. Podziwiać Ją było można w głównej roli spektaklu “Mamma Mia” w Teatrze Muzycznym Roma, można było oklaskiwać w spektaklach “Tuwim dla dorosłych”, “Alicja w krainie czarów”, “Proces” czy “Całujcie mnie wszyscy w odbiornik”. Występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Ochoty, Teatr Komedia, Teatr Bajka, Montownia, Teatr Studio, Teatr Rozrywki, Teatr Soho gdzie wystawiana była “Taksówka”, Teatr 6 piętro i “Młynarski
obowiązkowo” czy Teatr Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima. Występuje również z własnymi recitalami: „Ulica, którą płyną moje obie dłonie” piosenki Ewy Demarczyk, Vintage – utwory międzywojenne, „Najpiękniejsza” – z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz „Nie żal mi” – repertuar Edith Piaf.

Koncert będzie tłumaczony na polski język migowy. Sala, w której odbędzie się koncert jest wyposażona w pętlę indukcyjną. Budynek jest dostępny architektonicznie. W razie potrzeby zapewniamy dostęp do pomocy asystenta. Zapotrzebowanie na powyższe rozwiązanie należy zgłosić organizatorowi w terminie maksymalnie trzech dni przed wydarzeniem.

Koncert organizowany w ramach projektu “Kultura bez barier”.

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

belka z logotypami

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl