Medytacja w ruchu – mądrość gór

Data publikacji: 27/09/2023

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyku Klub Podróżnika, które odbędzie się w czwartek 26 października 2023 r. w czytelni Biblioteki Głównej. Tym razem naszym gościem będzie Piotr Wnuk, który opowie o trekkingu z południa na północ Majorki przez góry Serra de Tramuntana szlakiem GR 221 Ruta de Pedra. Zilustruje górskie ścieżki La Palmy oraz wspomni o nocy spędzonej na Roque de los Muchachos – najpiękniejszym wierzchołku wyspy. Powie także, jak samotnie wszedł na Demawend (5671 mnpm) – irański drzemiący wulkan. Będzie też o Biesach, Beskidach, Tatrach. A na sam koniec tej górskiej opowieści zdradzi, czy aby na pewno Mont Blanc, na którego szczycie stanął w 2016 roku, jest zawsze biały? No i wyklaruję, czym dla niego jest ta medytacja w ruchu.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Szuka miejsc, w których można uzyskać wiedzę o kulturze odwiedzanego kraju oraz jego historii. Próbuje poznać i zrozumieć otaczający go świat.