No pain, no gain – kurs językowy na Malcie (cz.II)

Data publikacji: 18/06/2021

Podróż, nauka, przygoda to trzy słowa, którymi opisać można naszą mobilność na Malcie w szkole Maltalingua School of English w ramach programu PO WER. Uczestniczyliśmy w dwutygodniowym kursie języka angielskiego, zorganizowanego dla pracowników Biblioteki Publicznej w Piasecznie, którego celem było podniesienie kompetencji językowych.

Kurs obejmował zagadnienia dotyczące słownictwa specjalistycznego, gramatyki, poprawnej wymowy. Mieliśmy przyjemność poznać i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez native speakera – Paul’a Atkins’a. Nauczyciel doskonale motywował nas do nauki, ale też uświadomił, że aby osiągnąć zamierzony cel, trzeba włożyć w to wysiłek. To była wspaniała przygoda i niesamowite odkrywcze doświadczenie. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy uczyć się w tak niezwykłym miejscu. W chwilach wolnych od nauki zwiedzałyśmy ten piękny zakątek świata, który zachwyca swoją architekturą i przyrodą. Miałyśmy przyjemność wybrać się do stolicy Malty – Valetty i zwiedzać miasto z przewodnikiem mówiącym w języku angielskim.

Codzienne lekcje języka angielskiego były wyzwaniem i przyjemnością.

Po zajęciach każdą wolną chwilę przeznaczałyśmy na zwiedzanie Malty i pobliskich wysp Gozo i Comino.

Poznałyśmy także wielu wspaniałych ludzi, z którymi trudno było się rozstać!

Malta pozostanie w naszych sercach, a zdobyta wiedza w umysłach.

Po dwóch tygodniach pożegnałyśmy Maltę. Przed nami kolejne wyzwanie związane z projektem. Już we wrześniu ruszamy do Finlandii na job-shadowing w bibliotece.

Wyjazd na kurs językowy na Maltę dla grupy pracowników Biblioteki Publicznej w Piasecznie, biorących udział w projekcie finansowanym z Funduszy Europejskich w ramach programu PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) w ramach projektu „Ponadnarodowej mobilności kadry niezawodowej edukacji dorosłych” – “Najlepszy kierunek na przyszłość – Biblioteka!” odbywał się w dniach 31 maja – 11 czerwca 2021 roku.