ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

One Dublin – One Book

Data publikacji: 15/04/2021

Nasza biblioteka dołączyła do kwietniowej akcji Urzędu Miasta Dublin pod nazwą One Dublin – One Book. Co roku kluby dyskusyjne na całym świecie omawiają wybraną powieść, której akcja dzieje się w Dublinie. W tym roku jest nią książka Rónána Hessiona „Leonard and Hungry Paul” – opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie. Autor udostępnił klubom pytania do wspólnej dyskusji. 

Nasza biblioteka otrzymała z tej okazji od Ambasady Irlandii 3 egzemplarze książki w języku angielskim, które będzie można wypożyczyć w Oddziale dla dorosłych Biblioteki Głównej (tel. 22 484 21 50, e-mail: cemdorosli@biblioteka-piaseczno.pl). Powieść na polskim rynku jest dostępna na razie tylko w języku angielskim. 

Dyrektor z Zastępcą pod Ambasadą Irlandii

Dyrektor Łukasz Krzysztof Załęski z zastępcą dyrektora Sylwią Chojnacką-Tuzimek pod Ambasadą Irlandii – rozpoczynamy akcję ONE DUBLIN – ONE BOOK!

 

Zainteresowanych zapraszamy do lektury i do udziału w spotkaniu, które odbędzie się we wtorek 27.04 o godzinie 17.30 (online).

Akcja One Dublin One Book -książka "Leonard and hungry Paul"

Akcja One Dublin One Book – książka “Leonard and hungry Paul”

Polecamy także wyjątkowe spotkanie, które zwykle było dostępne tylko dla Dublińczyków. Online będziemy mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu “Celebrating Leonard & Hungry Paul”, podczas którego sam autor opowie o swojej powieści, będzie można posłuchać fragmentów książki oraz folkowej muzyki, śpiewanej przez Brigid Mae Power. 

Link do wydarzenia (godzina podana w informacji dotyczy czasu w Irlandii):
https://www.eventbrite.ie/e/celebrating-leonard-and-hungry-paul-one-dublin-one-book-2021-tickets-144215090217

plakat wydarzenia "Celebrating Leonard & Hungry Paul"

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl