“Skrzydlaty świat ” – wystawa fotografii Michała Kowalczuka

Data publikacji: 31/01/2024

Biblioteka główna zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii Michała Kowalczuka “Skrzydlaty świat”.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca marca 2024.

O autorze:

Nazywam się Michał Kowalczuk i od blisko czterech lat autorsko zajmuję się fotografią przyrodniczą, a w szczególności fotografowaniem ptaków. Początki moich zainteresowań dziką przyrodą sięgają już lat przedszkolnych, kiedy to podpatrywałem pasikoniki, pająki czy inne bezkręgowce wiodą ce swój żywot w trawach parków i ogrodów mojego rodzinnego Piaseczna. Mając 10 lat odkryłem w sobie pasję do obserwowania fascynujących, podniebnych stworzeń jakimi są ptaki. Na przedstawionych zdjęciach starałem się zawrzeć ich niesamowitą różnorodność prezentując jedynie ptaki występujące w Polsce. Znajdziecie tu między innymi bezszelestnych królów nocy w postaci dwóch gatunków sów, zniewalająco ubarwionego zimorodka, rzadkich gości z północy jak śnieguły i górniczek, majestatycznego orlika grubodziobego czy tokujące perkozy dwuczube. Nie mogło zabraknąć także jednego z najrzadszych ptaków kiedykolwiek obserwowanych w Polsce – pokrzywki aksamitnej.