ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie autorskie-Michał Rzeźnik

Data publikacji: 09/04/2024

Zapraszamy na spotkanie w filii biblioteki w Józefosławiu, które odbędzie się 25 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej na parterze budynku – ul. Julianowska 67 A. Naszym gościem będzie Michał Rzeźnik.

Michał Rzeźnik, (ur. 1978 w Tomaszowie Maz.), Warszawiak z wyboru, rodzinnie związany z Izbicą nad Wieprzem, w której mieszkali jego babcia z dziadkiem oraz inni członkowie rodziny. Przypadkiem odkrył, że brat dziadka był zdrajcą, mordercą, szmalcownikiem i kolaborantem. Historia ta okryta była zmową milczenia w rodzinie od czasów okupacji do lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku.

Piotr Rzeźnik – zdrajca z Izbicy to rzetelnie udokumentowana literatura faktu opisująca kolaborację, zdradę Ojczyzny i zbrodnię Holocaustu dokonaną przez najbliższych autora. Książka ta jest również cennym źródłem wiedzy historycznej dotyczącej Izbicy nad Wieprzem oraz sąsiedniej Tarnogóry. Autor podejmuje próbę zmierzenia się z odpowiedzią na pytanie, dlaczego małomiasteczkowa rzeczywistość II Rzeczpospolitej była pełna nienawiści religijnej i rasowej, która popchnęła jego religijną rodzinę do zbrodni.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest biletowane (bilety w cenie 10 zł dostępne w filii biblioteki w Józefosławiu oraz na portal (https://evenea.pl/pl/wydarzenie/504434-54)

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl