ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Spotkanie autorskie o książce „Szlakiem piaseczyńskich plenerów filmowych i telewizyjnych”

Data publikacji: 26/04/2024

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie o najnowszej książce wydanej przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie!

Premiera książki Urszuli Bąkowskiej „Szlakiem piaseczyńskich plenerów filmowych i telewizyjnych” odbędzie się 11.05.2024 roku (sobota) o godzinie 16.00 w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Przed spotkaniem wspólnie obejrzymy 10-minutową dokumentalną etiudę filmową z 1956 roku „Naprzód kolejarze”. Dokument powstał na podstawie artykułu inż. Rudzińskiego. Reżyserem i autorem scenariusza jest Robert Stando. Na ekranie zobaczymy sceny pokazujące dawne Piaseczno.

Rozmowę poprowadzi Sylwia Chojnacka-Tuzimek.

Możliwość zakupu książki przed spotkaniem (30 zł). 

Szlakiem piaseczyńskich plenerów filmowych i telewizyjnych - książka Urszuli Bąkowskiej

O książce

Książka „Szlakiem piaseczyńskich plenerów filmowych i telewizyjnych” przenosi czytelnika w świat filmowych historii, które rozgrywały się w sercu Piaseczna oraz jego malowniczych okolicach. Od dworca PKP, przez urokliwe uliczki miasta, zaciszne domy w Zalesiu Dolnym i Gołkowie, aż po Górki Szymona i Jazgarzew – wszystkie te miejsca stały się niepowtarzalną scenerią dla popularnych seriali, kinowych hitów i ambitnych produkcji.

Nie brakuje w tej książce również tajemniczych plenerów, gdzie filmowcy wykreowali wyjątkowe światy na potrzeby filmów, niezależnych od istniejących lokalizacji. Każdy z tych filmowych światów kryje w sobie swoją unikalną historię, która zachwyca i inspiruje.

W opracowaniu „Szlakiem piaseczyńskich plenerów filmowych” nie brakuje również zdjęć, które przeniosą czytelnika w magiczny świat filmowej rzeczywistości. Są to zarówno kultowe kadry z filmów, jak i fotografie ukazujące miejsca znane i te, które zmieniły się nie do poznania po zakończeniu produkcji.

„Szlakiem piaseczyńskich plenerów filmowych i telewizyjnych” nie tylko wpisuje się w promocję naszej gminy, ale także stanowi fascynującą podróż po zakamarkach filmowej historii, która z pewnością zainteresuje zarówno mieszkańców Piaseczna, jak i miłośników kina z całego kraju.

O autorce

Urszula Bąkowska – z wykształcenia socjolożka, zawodowo związana z marketingiem i promocją kultury, autorka książki „Historia piaseczyńskich bibliotek”, ma w swoim dorobku także wiele artykułów branżowych.

Urszula Bąkowska z książką

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl