Spotkanie autorskie z Józefem Wilkoniem z okazji premiery książki pt. “Psie życie” w edycji limitowanej

Data publikacji: 22/04/2024

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie z Józefem Wilkoniem, organizowane przez Fundację ARKA oraz wydawnictwo Hokus-Pokus, z okazji premiery limitowanej edycji książki artysty pt. “Psie życie”.

Wydarzenie to odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotekarza, 8 maja o godzinie 18:00, w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Nasza lokalizacja nabiera szczególnego znaczenia, gdyż tuż przed wejściem znajduje się pomnik psów – bohaterów tej książki – rzeźby autorstwa samego Józefa Wilkonia, odlane w brązie. Ich uroczyste odsłonięcie miało miejsce w 2021 roku. To nie nie tylko ozdoba przestrzeni, ale także uszanowanie  psiej miłości wobec człowieka wyrażone poprzez te  wyjątkowej rzeźby. Nie da się przejść obok nich obojętnie.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa ilustracji z książki “Psie życie”, umiejscowiona przed budynkiem biblioteki. Już od połowy kwietnia br. można podziwiać inspirujące prace artysty, które wprowadzają nas w świat jego twórczości.

To drugie, specjalne wydanie tej wyjątkowej książki, ukazującej relacje między psem i człowiekiem z perspektywy artysty, trafia do czytelników w małym nakładzie z okazji 94. urodzin Józefa Wilkonia. Jest to doskonała okazja, by spotkać się z autorem, poznać kulisy powstawania książki oraz podzielić się swoimi refleksjami na temat sztuki oraz relacji między ludźmi a zwierzętami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki oraz zwierząt na to wyjątkowe wydarzenie!

Wstęp na spotkanie wolny.

Możliwość zakupu książki przed spotkaniem.