ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Styczniowe DKK – Ukochane równanie profesora

Data publikacji: 20/12/2023

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się we wtorek 16 stycznia o godzinie 18:00 w czytelni Biblioteki głównej. Tematem rozmowy będzie

powieść Yōko Ogawy pt: „Ukochane równanie profesora”.

Dla chętnych czytelniczki wybrały także dodatkową lekturę, reportaż  „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” autorstwa Karoliny Bednarz.

Do zobaczenia!

O powieści „Ukochane równanie profesora”:

Jak przystało na wybitnego matematyka, Profesor ma swoje dziwactwa. Pewnego dnia w progu jego domu pojawia się nowa gosposia z synem, od tej pory nazywanym pieszczotliwie Pierwiastkiem. Wspólne życie pokaże, że znacznie łatwiej napisać skomplikowane równanie niż ułożyć relacje z drugim człowiekiem. Językiem, który pozwoli im zbudować namiastkę rodziny, stają się matematyka i baseball. Ale swoją relację będą musieli odbudowywać co osiemdziesiąt minut…

Ukochane równanie profesora Yōko Ogawy zostało wyróżnione pierwszą w historii nagrodą Hon’ya Taishō, przyznawaną przez japoński kolektyw księgarzy. Ta kameralna opowieść do dziś pozostaje bestsellerem i uznawana jest za jedną z najukochańszych powieści współczesnej Japonii.

opis z lubimyczytać.pl

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl