Witajcie w bibliotece – lekcja biblioteczna

Data publikacji: 16/04/2024

We wtorkowe przedpołudnie 16 kwietnia 2024 roku Filię Gołków-Letnisko odwiedzili zerówkowicze z Przedszkola Delfinek.

Dzieci dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki i stać się jej czytelnikiem. Zapoznały się z bibliotecznymi zbiorami: książkami, audiobookami, czasopismami, grami planszowymi itp.

Najmłodsi poznali również nietypowe książeczki: dotykowe, ruchome, dźwiękowe, zapachowe oraz pop-up. Te ostatnie autorstwa Roberta Sabudy zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Dzieci mogły odkryć, że książka nie jedno ma imię i może być zaskakującą zabawą oraz furtką do świata fantastycznych i magicznych przygód.

Na zakończenie każde dziecko dostało pamiątkowy upominek.