8. FPK – Wystawa ilustracji M.O.D.A.

Data publikacji: 11/07/2023

W Bibliotece Głównej na pierwszym piętrze zorganizowana została wystawa autorstwa Katarzyny Boguckiej w ramach 8. Festiwalu Pięknej Książki w Piasecznie.

Ilustracje przygotowane zostały do książki pt. „M.O.D.A.” autorstwa Katarzyny Świeżak (wydawnictwo Dwie Siostry), zawierającej ciekawostki związane z ubiorem, trendami modowymi zmieniającymi się na przestrzeni lat, projektantami mody oraz ich niebanalnymi pomysłami dotyczącymi strojów.

Katarzyna Bogucka (ur. 1985) – graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze jej ilustracji, których nie sposób pomylić z pracami żadnego innego artysty.

Ilustracje do książki „M.O.D.A.” stanowią przemyślaną i spójną całość. Ich kompozycja, zgaszone kolory i odważnie zaprojektowane postaci przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60. Dowcipne portrety gwiazd świata mody znakomicie oddają humor i niebanalność ilustrowanego tekstu, ujawniając zarazem talent artystki do karykatury. Stworzone przez nią ilustracje są stylowe i eleganckie, a przy tym ciekawe, pomysłowe i przystępne dla młodego czytelnika. Doskonale uzupełniają zawarty w książce „M.O.D.A” przekaz, zgodnie z którym modą można i należy się bawić.

Wystawa będzie prezentowana od 1 lipca do 3o września w Bibliotece Głównej na I piętrze. Książkę „M.O.D.A.” można wypożyczyć w naszych bibliotekach