Wystawa obrazów Wiesławy Burnat – “Sekretne życie kota”

Data publikacji: 04/07/2023

W ramach akcji “Znaszli ten kraj” – Pomorze, Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza na wystawę obrazów autorstwa Wiesławy Burnat – “Sekretne życie kota”.

Wiesława Burnat – urodzona w 1964 roku w Szczecinie. Od 2002 roku należy do Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej w Szczecinie. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Lubece, Schwedt, Berlinie, Strasburgu, Bergen. Ulubione techniki – malarstwo akrylowe i techniki mieszane.

Zajmuje się również ilustracją dziecięcą. W 1997 roku ilustrowała książkę A.D. Liskowackiego “Śnieżynek”, w 2016 “Rosnę” Marioli Fajak-Słomińskiej, a w 2011 roku ukazała się książka Doroty Gellner “Dzieci w ogrodzie” z jej ilustracjami. W 2010 roku została zaproszona do Salonu Ilustratorów towarzyszącego IX Poznańskim Spotkaniom Targowym “Książka dla Dzieci i Młodzieży”.

W 2012 roku zaprojektowane przez nią baśniowe motywy zagościły na ścianach Oddziału Dziecięcego Szpitala na Arkońskiej w Szczecinie w ramach programu społecznego “Dziecięcy świat w kolorach” realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

W 2022 roku jej ilustracje były prezentowane na wystawie “O rany, jestem zilustrowany” zorganizowanej przez Książnicę Pomorską w Szczecinie, przedstawiającą prace zachodniopomorskich ilustratorów książek dla dzieci i młodzieży.

Ulubionymi motywami jej twórczości są zwierzęta i przyroda.

Ukochanym bohaterem jej obrazów jest KOT, który łączy w sobie piękno, magię, czar i tajemnicę. Kot potrafi kontemplować urodę świata, docenić i dostrzec urodę i ulotność chwili, piękno przyrody – podobnie jak malarka, która preferuje poetyckie, baśniowe klimaty, pragnie poruszyć wrażliwość i wyobraźnię dzieci i dorosłych.

Wystawę “Sekretne życie kota” będzie można oglądać w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej CEM przy ul. Jana Pawła II 55, pierwsze piętro od 05.07.2023 r. do 31.08.2023 r.