Wystawa obrazów Wiesławy Nastały – Płaskocińskiej

Data publikacji: 02/08/2023

Serdecznie zapraszamy do czytelni w Bibliotece Głównej, gdzie przez cały sierpień można obejrzeć wystawę Impresje Wiesławy Nastały – Płaskocińskiej.

Pani Wiesława jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, a podyplomowe w Instytucie Edukacji Plastycznej w Kielcach. Obecnie jest na emeryturze. Przez kilkadziesiąt lat twórczość malarską łączyła z pracą pedagogiczną w szkole i w Centrum Kultury w Piasecznie.

Maluje  najczęściej podczas plenerów artystycznych. Fascynuje ją człowiek i natura, która jest dla niej źródłem inspiracji malarskich pełnych bogactwa kształtów i barw, realnych i abstrakcyjnych.
Jej ulubioną techniką jest suchy pastel, którego miękkość i delikatność doskonale oddaje przelotne chwile i niepowtarzalny nastrój malowanych miejsc. Wieloletnia uczestniczka Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych Triada oraz twórczej Grupy Piaseczno.

W czerwcu 2008 r. nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego „…za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego.”

Obrazy artystki znajdują się w instytucjach kultury, zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brała udział w wielu wystawach autorskich i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie kraju oraz w Italii i we Francji. Prace te można oglądać na stronie internetowej www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl, www.grupapiaseczno.art.pl