Wystawa “Oto jest M. Šašek” w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Data publikacji: 05/04/2024

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy ilustracji Miroslava Šaška pt. “Oto jest M. Šašek “, którą będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 roku w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie.

O wystawie

Każda z ilustracji przedstawia wyjątkowe ilustracje czeskiego ilustratora, malarza oraz autora przewodników i książek dla dzieci, autora słynnych ilustrowanych książek z serii „Oto jest…” – Miroslava Šaška.  Ilustracje przenoszą odbiorcę do najpiękniejszych miast świata, takich jak Paryż, Rzym, Monachium, Wenecja, Londyn czy Nowy Jork. Ukazują nie tylko architekturę, ale także stroje, pojazdy oraz zwyczaje panujące w danych epokach. To prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, która zachęca do odkrywania nieznanych miejsc oraz doświadczania kultury różnych narodów.

Wystawa została zorganizowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dwie Siostry.