XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece Głównej

Data publikacji: 07/06/2023

W dniach 1-7 czerwca obchodziliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Z tej okazji Biblioteka Główna CEM zainspirowana przewodnią myślą tegorocznego Czytania zorganizowała czytanie w plenerze dla przedszkolaków z Przedszkola nr 5 w Piasecznie.

Na czytanie zostali zaproszeni specjalni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Daniel Putkiewicz, Zastępca Burmistrza Pani Hanna Kułakowska-Michalak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie Pani Wioletta Grochowicz, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie Pani Sylwia Chojnacka-Tuzimek oraz Pani Joanna Mitter i Pani Monika Berkowicz – bibliotekarki pracujące w Bibliotece Głównej.

Przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały czytanych opowiadań i wierszyków.

Na zakończenie każda z grup dostała pamiątkowy stempelek z hasłem tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Przedszkolaki wręczyły również przepiękne podziękowania dla naszych gości.