ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

7. FPK – kiermasz książek

Data publikacji: 05/09/2022

W ramach 7. Festiwalu Pięknej Książki w Piasecznie 24 września 2022 r. odbędzie się kiermasz książek. Zaprezentują się na nim najważniejsi i najbardziej doceniani wydawcy książek ilustrowanych w Polsce. Chcielibyśmy przybliżyć ich Państwu, opisując po krótce ich działalność.

Stoisko Fundacji ARKA – książki wydawnictwa Tatarak

Wydawnictwo Tatarak działa od 2007 roku. Pierwszą książką, która ukazała się naszym nakładem, był “Wilczek” z ilustracjami Józefa Wilkonia. Dzisiaj w katalogu mamy już ponad 60 tytułów dla czytelników w wieku 0-14 lat. Naszą misją jest wydawanie książek wartościowych, mądrych i pięknych, starannie dopracowanych zarówno pod kątem treści, jak i warstwy graficznej! Wszystkie zostają przygotowane z ogromną dbałością o szczegóły. W naszej ofercie znajdują się książki polskich i zagranicznych ilustratorów i pisarzy. Wśród nich: Eric Carle, Piotr i Józef Wilkoń, Dimiter Inkiow, Stepan Zavrel, Marta H. Milewska, Aina Bestard, Katarzyna Bogucka, Leo Lionni, Ali Mitgutsch, Max Kruse, Paweł Pawlak, Siri Kolu i wielu innych.

Hokus-Pokus

Kierując się własnym gustem, specyficznym poczuciem humoru i wyśrubowanymi standardami estetycznymi, oddajemy w ręce najmłodszych czytelników książki, które pobudzają wyobraźnię, intrygują i kształtują wrażliwość artystyczną. Wierzymy, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, dlatego wypuszczamy na rynek tylko dobre książki.

Imprint Media

Imprint Media to rodzinna agencja wydawnicza oferująca publikacje psychologiczne, biznesowe i naukowe oraz ekskluzywne usługi wydawnicze. Imprint Media prowadzi również markę Wydawnictwo Barbelo, pod którą wydaje perełki literatury bliskowschodniej, w tym poezję Dżalaloddina Rumiego i innych myślicieli z tamtego obszaru kulturowego. W tym roku wydawnictwo dołącza nową serię, książek dla dzieci, dla których inspiracją były problemy występujące w rodzinach dzieci przewlekle chorych. Część dochodu ze sprzedaży książek zasili konto Fundacji Alabaster działającej na rzecz osób z chorą skórą. Na rynku od 2013 roku.

Jedyne Takie

Wydawnictwo Jedyne Takie powstało w 2015 r. Wydane dotychczas książki dla dzieci są estetyczne, starannie wydane i bogato ilustrowane. Ponadto, uczą samodzielnego myślenia, kształtują postawy i charaktery.

Key4 Izabela Szałacińska

Rodzina to podstawowa komórka społeczna, a dzieci są przyszłością narodu — te dwa hasła były powtarzane tak często, że w końcu nasze uszy przestały je słyszeć, a serca odczuwać sens w nich zawarty. Ale to przecież jest prawda: naród składa się z rodzin, a jego przyszłością są dzieci! Warszawskie wydawnictwo key4 (key cztery) postawiło sobie za cel przypominanie tej prawdy, między innymi przez wydawanie książek pisarzy, którzy ją w swoich utworach w różnej formie głosili.

Mamania

Wydawnictwo Mamania powstało z myślą o tych wszystkich, dla których rodzicielstwo to jedna z najważniejszych przygód życia. Narodziny dziecka to wielka zmiana, piękne momenty, ale i ogromne wyzwanie. Wydajemy książki, które skłaniają do refleksji, wspierają świadome rodzicielstwo i inspirują do własnych poszukiwań. Wydawnictwo Mamania istnieje od 2010 roku. Od 2014 roku w związku z rozwojem wydawnictwa funkcjonuje jako Grupa Wydawnicza Relacja sp. z o.o. Założycielką i prezeską wydawnictwa jest Anna Zdrojewska-Żywiecka.

Media Rodzina

Wydawca książek dla dzieci, młodzieży, tytułów psychologicznych i poradników działający na rynku wydawniczym od 30 lat.  Wśród oferty wydawniczej szczególne miejsce zajmują bestsellerowe serie dla młodszych czytelników, jak „Harry Potter”, „Igrzyska śmierci”, „Opowieści z Narnii” czy “Kicia Kocia”. 

Najpopularniejsze tytuły dla dzieci poza Kicią Kocią, to opowiadania o Panu Kuleczce, Pettsonie i Findusie, Żubrze Pompiku oraz Krowie Matyldzie. Uznaniem cieszy się klasyka literatury dziecięcej w nowych szatach graficznych, a w serii beletrystyki dla dorosłych Gorzka Czekolada ukazały się m.in. kryminały Nele Neuhaus, Dominika Dána, „Służące” Kathryn Stockett czy „Aptekarka” Magdy Skubisz.

Niezwykle ważne miejsce w ofercie wydawniczej zajmują książki psychologiczne, poradniki oraz literatura faktu. Wśród nich bestsellerowy poradnik dla rodziców, “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, “Inteligencja emocjonalna” czy “Pułapki myślenia”.

Neo Agencja Reklamowa Sp. z o.o.

Neo Agencja Reklamowa Sp. z o.o. jest wydawcą książek autorki Uli Kowalczuk, pasjonatki i miłośniczki języka polskiego, historii, koni i jeździectwa, popularyzatorki kultury hipicznej, czyli wszystkiego, co osadziło się w historii, języku polskim, obyczajach i tradycjach w związku z wielowiekową służbą koni u boku Polaków. Napisała wydaną w dwóch tomach książkę o języku polskim i konizmach pt.: „Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów”. Są to książki o przysłowiach, porzekadłach i rozmaitych powiedzeniach odnoszących się do koni. Obok tej pozycji na Festiwalu Pięknej Książki w Piasecznie Ula Kowalczuk zaprezentuje też książeczkę dla dzieci pt.: „Hej, jestem Solero!”. Bohaterem tej książeczki jest nie kto inny, tylko koń o słonecznym i pełnym energii imieniu Solero. Ula Kowalczuk współpracuje również z organizacjami NGO pielęgnującymi tradycje Kawalerii Polskiej, współorganizując liczne projekty o charakterze patriotycznym (rekonstrukcje historyczne, obchody rocznicowe, szkolenia, warsztaty edukacyjne). Jest też wykładowczynią w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i Uniwersytetach Dziecięcych. Ponadto prowadzi swój własny kanał na YouTube Konizmy na 4 kopyta i FanPage na Facebooku o nazwie Ula Kowalczuk i jej konizmy oraz Edukacja hipiczna, łącząc bogate doświadczenia zawodowe z dziedziny marketingu i reklamy z pasjami naukowymi i sportowymi. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na spotkanie z autorką podczas Festiwalu.

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich to największa polska organizacja skupiająca prozaików, poetów, dramatopisarzy, krytyków literackich i tłumaczy. Nawiązuje do tradycji Związku Zawodowego Literatów Polskich powstałego w 1920 roku, a także środowisk literackich w kraju i za granicą. Od lat działa na rzecz moralnych i materialnych interesów pisarzy, broni ich praw zawodowych i swobód twórczych. Od 2017 roku prezesem SPP jest prof. Anna Nasiłowska.

Tandem/Heraclon International

Literatura to nasza pasja. Nic więc dziwnego, że chcieliśmy zarazić nią nasze dzieci – udało się, teraz więc postanowiliśmy pomóc Wam wychować nowe pokolenie czytelników. Sądzimy, że nasza propozycja jest ciekawa, bo oprócz dobrej zabawy oferujemy dzieciom wiedzę i… pasję na lata.

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko wyrosło na mądrego i oczytanego człowieka. Na osobę, która wie, że nić Ariadny nie ma nic wspólnego z przemysłem włókienniczym, a pięta Achillesa nie jest schorzeniem reumatycznym.

Wydajemy książki polskich i zagranicznych autorów, a także serię „Klasyka dla dzieci”, w której klasyczne, ale trudne czasami teksty zostały adaptowane do potrzeb współczesnego młodego czytelnika. W tym celu współpracujemy z pisarzami, których dorobek świadczy o tym, że wiedzą jak trafić do młodzieży.
I tak powstał TANDEM – wydawnictwo, które wie, jak zainteresować dzieci czytaniem i książkami. Zapraszamy do wspólnej podróży.

Tu się czyta – Buka, Format, Tako, Albus, Druganoga

Wydawnictwa książkowe BUKA – FORMAT – TAKO – ALBUS – DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.
Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk. Dlatego stawiamy na DOBRE książki: najlepsze teksty, mistrzowskie ilustracje i oryginalne adaptacje dźwiękowe. Z szacunku do czytelników wysoko stawiamy poprzeczkę przede wszystkim sobie, jako wydawcom, ale i samym twórcom. W przypadku młodszych czytelników – poza zabawą i sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu – książka pełni kluczową rolę w ich rozwoju: pobudza i żywi intelekt, ćwiczy pamięć, zwiększa zasób słownictwa, uczy myślenia logicznego, rozwija myślenie krytyczne, buduje poczucie własnej wartości. Pamiętajmy, że książka jest najlepszą trampoliną dla wyobraźni, uwrażliwia, inspiruje, pobudza zmysły i wyobraźnię oraz poprawia nastrój i sprawia, że więcej marzymy.

Usborne

Usborne to znane i cenione wydawnictwo brytyjskie, które specjalizuje się w literaturze dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo w swojej ofercie posiada tysiące anglojęzycznych tytułów o wysokiej jakości merytorycznej i estetycznej. Książki wydawnictwa Usborne są nieocenioną pomocą, jeśli chcesz otaczać swoje dziecko językiem angielskim.

VEDA

VEDA realizuje projekty związane z promocją kultury, dziedzictwa narodowego i historii Polski. Wydajemy poezję i krótkie formy prozatorskie. Mamy w dorobku ciekawe publikacje ikonograficzne, prezentujące wybitne postaci historyczne, albumy tematyczne. Wydajemy książki o Warszawie.

Widnokrąg

Wydawnictwo powstało w 2011 roku. Zaczęło się od „Czarnej książki kolorów”. Czekałyśmy aż ktoś ją wyda po polsku, a w końcu zrobiłyśmy to MY. Potem doszłyśmy do wniosku, że jest wiele książek niewydanych, tematów nieporuszonych, historii nieopowiedzianych, i tak powoli książka po książce stworzyłyśmy portfolio ponad 90 tytułów. Wydajemy książki, które same chciałybyśmy czytać naszym dzieciom. Czytelników traktujemy z szacunkiem. Nasze książki opowiadają mądre historie, a przy okazji zachwycają szatą graficzną. Nie boimy się trudnych tematów, skomplikowanych emocji, różnic kulturowych, niepełnosprawności, przełamywania tabu. Bohaterowie naszych książek mają czyste serca i otwarte umysły, nie ulegają stereotypom i mają fantazję – nie da się ich nie lubić. Wspieramy polskich autorów. W naszym katalogu znajduje się wiele tytułów napisanych lub zilustrowanych przez polskich twórców, m.in.: Joannę Bartosik, Kasię Walentynowicz, Justynę Styszyńską, Annę Paszkiewicz, Michała Rzecznika, Tomasza Samojlika i innych.

Wydawnictwo Alegoria

Alegoria działa już ponad dziesięć lat. Zdążyła się dorobić rzeszy wiernych czytelników, ale zawsze stara się zabiegać o nowych. Dlatego bardzo serdecznie zaprasza do siebie, bo ma książki, które naprawdę warto poznać. Zawsze są to publikacje ilustrowane przez polskich artystów i oczywiście pisane przez polskich autorów. Takie bowiem jest nastawienie wydawnictwa: na polskich twórców, uznanych i debiutujących. Cóż zatem proponuje Alegoria? Książki dla dzieci – wydawane z dbałością o wysoki poziom artystyczny, ciekawą, niebanalną treść i mądra przesłania, takich autorów jak Anna Paszkiewicz, Joanna Jagodzińska, Weronika Kurosz, Tomasz Minkiewicz czy Wojciech Letki. Publikacje dla młodzieży – w których mnóstwo świetnej zabawy, przygody, emocji i humoru, na przykład autorstwa Barbary Mikulskiej – oraz dla tak młodych i całkiem dorosłych. Znajdzie się tu i liryka (poezja Macieja Wierszyckiego), i dynamika (cykl „Opowieści starych drzew” Agnieszki Osikowicz-Chwaja), fantazja (brawurowo rozpoczęty cykl „Imperium smoczej blizny”, którego autorka, Wiktoria Czyżycka, ma obecnie… 16 lat) i tajemnica („Trzecia część człowieka” Krzysztofa Matkowskiego), przymrużenie oka („Zebra w barze, czyli Polak potrafi” Jacka Ślusarczyka) i… prawdziwa groza („Bestie” Barbary Mikulskiej). Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a książki spod znaku „figury niemożliwej” (bo takie właśnie jest logo wydawnictwa), zarówno te dla najmłodszych, jak i starszych, zdobywają wiele nagród i wyróżnień, w tym także w czytelniczych plebiscytach. Ostatnio tytuł książki najlepszej na lato zdobyła debiutancka powieść Janusza Stankiewicza ”Gorath. Uderz pierwszy”. Przy stoisku wydawnictwa można spotkać autora i zapytać na przykład, jak to jest, kiedy się debiutuje w wymagającym świecie książek fantasy. Albo porozmawiać z Krzysztofem Piersą, terapeutą, pisarzem i youtuberem, który akurat ten rynek zna od podszewki, a którego najnowsza książka „Księżycowa szarańcza” czeka na Czytelników.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Jesteśmy niezależnym wydawnictwem specjalizującym się w wyjątkowych książkach dla dzieci i młodzieży. Najszersze uznanie i rozpoznawalność przyniosły nam wielkoformatowe książki edukacyjne, takie jak „Mapy” i „Pod ziemią, pod wodą” Aleksandry i Daniela Mizielińskich czy „Pszczoły” i „Drzewa” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Najlepsze tradycje łączymy z nowatorstwem: przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły i prace mistrzów polskiej ilustracji, a jednocześnie promujemy młodych, utalentowanych artystów, wprowadzając na polski i międzynarodowy rynek pionierskie projekty książkowe. W 2018 roku zdobyliśmy tytuł Najlepszego Dziecięcego Wydawcy Roku w Europie, przyznawany na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii.

Wydawnictwo Mięta sp. z o.o.

Zapraszamy do Mięty! Jesteśmy nowym Wydawnictwem z kadrą z wieloletnim doświadczeniem. Wśród naszych autorek i autorów są: Karolina Głogowska, Jacek Galiński, Marta Kisiel, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher, Katarzyna Troszczyńska, a także współzałożycielka Mięty – Katarzyna Berenika Miszczuk. Nasze książki to rozrywka na najwyższym poziomie, pozwalająca naszym czytelnikom na chwilę wytchnienia. Z miętowymi książkami można się pośmiać, wzruszyć, przerazić, rozwiązywać zagadki kryminalne, odkrywać rodzinne tajemnice i przeżywać rozmaite przygody z bohaterami.

Wydawnictwo Nieśpieszne

Nieśpieszne — wydajemy poradniki dla rodziców i projektantów oraz książki popularnonaukowe dla dzieci. W 2022 wydaliśmy charytatywną książkę z ukraińskimi i polskimi kołysankami. Nasze ulubione tematy to przyszłość, życie rodzinne, edukacja, przestrzeń miejska i slow life.

Wydawnictwo Polarny Lis

Wydawnictwo Polarny Lis powstało w styczniu 2016 roku. Publikujemy przede wszystkim przekłady literatury francuskojęzycznej dla dzieci i młodzieży: powieści, książki edukacyjne, picture booki. Przybliżamy wartościowe i pasjonujące lektury, dbając o najwyższą jakość edytorską. Nie zapominamy o rodzimych autorach i ilustratorach. Nakładem wydawnictwa ukazała się lektura szkolna, wybór z „Ziela na kraterze” Melchiora Wańkowicza, nagradzana seria książek „Wybieram swój sport” oraz umieszczony na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej „Współczesny bajarz polski”.

Wydawnictwo Sto Stron

Sto Stron jest młodym wydawnictwem, które swoją pierwszą książkę wydało latem 2020 roku. Od tej chwili ma na swoim koncie już kilka pięknych publikacji dla dzieci – zarówno autorów polskich jak i zagranicznych. Cała przygoda rozpoczęła się od ,,Zielonego Latawca” – książki, która powstała we współpracy z 40 ilustratorami z całego świata. Jest to opowieść o przyjaźni, z punktu widzenia osób zamieszkujących różne kontynenty. Kolejna książka ,,Sam w mieście” to wzruszający picturebook kanadyjskiego artysty Sydney’a Smitha. Wydawnictwo Sto Stron wydało także piękne kartonówki ,,Ptasie trele” z ilustracjami Marty Żylskiej, we współpracy z Tomaszem Samojlikiem oraz Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. Dla dzieci powyżej 9 roku życia ukazał się z kolei ,,Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką”, a dla dzieci od 7 lat dedykowany jest zbiór opowiadań ,,Aliaszka”. Autorka Magdalena Górska wraz z ilustratorką Niką Jaworowską-Duchlińską stworzyły pozycję niezwykle ważną, która porusza współczesne, istotne zagadnienia i pozwala na lepsze ich zrozumienie. Ostatnia nowość to ,,Szmeranie” Aleksandry Michalczyk – książki, która ukazuje piękno języka polskiego.

Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Podstawową zasadą Zakamarków jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Zapraszamy na stoisko po gorące nowości!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl