8. FPK – Koncert „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki”

Data publikacji: 25/08/2023

W ramach 8. Festiwalu Pięknej Książki zapraszamy na koncert dla dzieci „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki”. Koncert odbędzie się 16 września 2023 roku na sali widowiskowej o godzinie 12.30. Wstęp wolny!

Piąta płyta Artura Gotza to wyjątkowy album familijny, który składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to premierowe piosenki z muzyką Artura Gotza oraz tekstami Marty Fox i Artura Gotza w nowoczesnych aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych. Oprócz piosenek na płycie znajdują się dwie bajki w formie słuchowisk: „Toruńskie pierniki” Artura Gotza i „Smog nas zje” Marty Fox.

Krążek jest debiutem artysty w roli autora muzyki i tekstów, jest to także debiutancka płyta dla najmłodszej widowni. Artur Gotz, który zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie, powrócił do tematyki dziecięcej. Artysta w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem „The Imagination” w Londynie, w którym zrealizował trzy spektakle dla dzieci.

Piosenki mienią się ciekawymi rytmami. Są to m.in. przebojowa „Zielona Nikola” o dziewczynce, która ubiera się na zielono i interesuje się ekologią: https://youtu.be/sT5j7O63TKM

Rock and roll’owa piosenka „Ugniatamy, wyrabiamy” opowiada o wspólnym pieczeniu ciasta, które może być dobrą i radosną zabawą, połączoną z tańcem. Do tej piosenki animowany teledysk przygotowało Gentle Bear Studio: https://youtu.be/8Un5Wsh8A7A

Utwór „Będzie dobrze” to poetycka nadzieja na lepsze jutro: https://youtu.be/223WQBPpC64

Na krążku znajduje się również wiele innych bajkowych postaci m.in. „Świerszczyk mały”, „Erwin Smok” czy „Paweł Raper”.

Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl

O artyście

ARTUR GOTZ  – urodzony w Krakowie wokalista i aktor, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent, autor tekstów i muzyki, reżyser koncertów i słuchowisk. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006), w której napisał pracę magisterską „Teatr piosenki Ewy Demarczyk”. Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Po studiach związany ze scenami Warszawy (Teatr Współczesny, Teatr Kamienica, Teatr 6. piętro, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Teatr Piosenki im. Romana Kołakowskiego), Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka) i Chorzowa (Teatr Rozrywki).

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”., a w 2010 r. odbyła się premiera płyty “Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W 2015 r. ukazała się druga płyta Artura Gotza “Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP 2 z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska (reedycja 2019 w wersji deluxe). Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w 2018 r. i został objęty patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia. Czwarta płyta “Miłość z Facebooka” z piosenkami Igora Jaszczuka w klimacie vintage-pop miała premierę w Walentynki 2022 roku. Piąty album artysty to „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki” pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom z piosenkami z muzyką Artura Gotza oraz tekstami Marty Fox i Artur Gotza. Artysta wystąpił na trzech płytach z bajkami muzycznymi dla dzieci (“Tam, gdzie mieszkają bajki” 2017, “Tramwaje dzieciom” 2018, “Tam, gdzie mieszkają bajki cz. II” 2020) oraz na zbiorowych albumach (“Osiecka w popkulturze” 2018, “Opera matematyczna” 2017).

Artur Gotz zagrał ponad 600 solowych koncertów w całej Polsce, a także w Europie (Amsterdam, Berlin, Bruksela, Budapeszt, Kopenhaga, Londyn, Lozanna, Nikozja, Oxford, Paryż, Praga, Wiedeń) oraz podczas czterech tournée po USA (m.in. Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Chicago, Cincinnati, Fort Lauderdale, Lake Worth, Palm Coast, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas dwóch tras koncertowych po Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Canberra, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii) oraz Nowej Zelandii (Christchurch, Wellington) i na Kubie (Hawana). Artysta występował w dużych koncertach telewizyjnych, zagrał również radiowe koncerty na antenie rozgłośni Polskiego Radia (RDC w Warszawie, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, PiK w Bydgoszczy, Olsztyn, Rzeszów) oraz w Telewizji Kraków w ramach Teatru w Telewizji. Jego piosenki są emitowane na antenach ogólnopolskich i regionalnych, zajmują wysokie pozycje na listach przebojów, a piosenka „Tobiasz” została wybrana przez słuchaczy Radia Kraków „Krakowską Piosenką Miesiąca”. Artysta jest też gościem popularnych programów telewizyjnych i audycji radiowych.

Jako autor zadebiutował w Londynie w wieku 18 lat sztuką „Toruńskie pierniki”, do której napisał również teksty piosenek, a wcześniej dla londyńskiego teatru stworzył scenariusze do dwóch przedstawień we współpracy z Wandą Chotomską.

Jest również autorem muzyki m.in. do tekstów Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Borowskiego, Tadeusza Gajcego, Józefa „Ziutka” Szczepańskiego, Andrzeja Waligórskiego, Marty Fox i własnych, a także do płyty „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki”.