ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Dawniej obcy, dziś sąsiedzi

Data publikacji: 02/03/2021

“Dawniej obcy, dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków” – to tytuł wystawy przygotowanej przez Ambasadę Irlandii, która pokazuje wybrane historie, łączące Polskę i Irlandię.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy w naszej Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55. Ekspozycja będzie dostępna przez cały marzec sali wystawowej na parterze. Partnerem wystawy jest Ambasada Irlandii.

O Polakach i Irlandczykach mówi się często, że są niczym bratnie dusze – dwa narody, których kraje, choć dzieli je znaczna odległość i różne wydarzenia w historii Europy, mają ze sobą wiele wspólnego. Wystawa kładzie nacisk na to, jak wiele kart w historii obu narodów zapisanych zostało dzięki krzyżowaniu się dróg przedstawicieli Polski i Irlandii.

– W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat polscy i irlandzcy obywatele oraz ich kraje nawiązali ze sobą bliskie i trwałe relacje. Irlandia jest dziś domem dla licznej, mile widzianej w naszym kraju polskiej społeczności – podkreśla Ambasada Irlandii, organizator ekspozycji.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl