DKK z dreszczykiem – “Wołanie kukułki”

Data publikacji: 22/12/2023

W styczniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z dreszczykiem w Zalesiu Górnym omawiać będziemy powieść “Wołanie kukułki”. Autorką tej książki jest J.K. Rowling, która wydała ją pod pseudonimem Robert Galbraith. Spotkani odbędzie się 22 stycznia o godz. 17.00 w bibliotece w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3. Wstęp wolny. Książkę można pożyczyć z zalesiańskiej placówki.

Opis z LubimyCzytac.pl:

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling.