ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

KamishiBajki – wielkanocny zajączek

Data publikacji: 20/03/2024

W poniedziałkowe popołudnie 18 marca 2024 roku, w Filii Gołków-Letnisko odbyło się kolejne spotkanie dla najmłodszych z cyklu KamishiBajki.

Tematem głównym naszego spotkania były Święta Wielkanocne. Dzieciom zostały przybliżone najważniejsze tradycje i zwyczaje wielkanocne, np. dekorowanie jajek. Najmłodsi poznali różne rodzaje pisanek.

O pisankach również była nasza opowieść kamishibai “Wielkanocny zajączek”. Skowronek znajduje na skraju lasu duże, kolorowe jajko. Ptaki usiłują dowiedzieć się skąd się wzięło nie jedno jajko, ale trzy. Wszystko wyjaśnia im wielkanocny zajączek, który uwielbia robić miłe niespodzianki.

Po wysłuchaniu opowieści dzieci wykonywały trzy kolorowe jajka wielkanocne. Dwa wykonały wykonały według gotowych przykładów, a trzecie jajko powstało według własnego pomysłu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z teatrzykiem kamishibai już 17 kwietnia o godzinie 17:00. Wtedy to do naszej biblioteki zawita “Magiczna gąsienica”.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl