Klub Podróżnika: Antypody, Australia, Nowa Zelandia, Papua Nowa Gwinea

Data publikacji: 24/10/2023

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Klub Podróżnika. Tym razem Michalina Kupper “zabierze” nas na egzotyczne Antypody.

W ciągu stu lat od zasiedlenia Australii przez Europejczyków, populacja pierwszych mieszkańców Australii spadła o 84%. Ile jest ich teraz, gdzie żyją, jak wyglądają nowoczesne, australijskie domy a jak aborygeńskie wioski? Tego i wiele więcej dowiemy się z relacji 9 miesięcznej podróży, podczas której Michalina miałam za przewodników autochtonów tych ziem.

Opowie także o  polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w “rezerwatach”, gdzie Australijczycy nie mają wstępu. Zobaczymy zdjęcia ze wspinaczki na najwyższy szczyt – Mt.Kościuszko i wielkanocnej wędrówki po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo.

Podczas prezentacji dowiemy się także dlaczego stolica Papui znajduje się w 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata oraz w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (i są nadal używane). Usłyszymy w co bawią się mali Papuasi oraz skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite. dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo.

Data: czwartek 30.11.23  Godzina: 17:30  Miejsce: czytelnia II piętro Biblioteka Publiczna w Piasecznie ul. Jana Pawła 55

Michalina Kupper pedagożka, animatorka kultury, asystentka kulturowa, organizatorka wyjazdów na Bliski Wschód, ratowniczka. Nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży, tworzy projekty edukacyjne dla najmłodszych w Iraku. Założycielka Domu Kultury i Zabawy Persepolish w Warszawie. Zwolenniczka podróży etycznych.