Kwiecień z literaturą Ukraińską w DKK

Data publikacji: 17/03/2022

Podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiamy o dwóch ukraińskich tytułach. Pierwszą z książek będzie “Lubczyk na poddaszu” Natalki Śniadanko, a drugą, dodatkową lekturą, “Siostro, siostro” Oksany Zabużko.

“Lubczyk na poddaszu”
Powieść, która uruchamia zmysły i wytrąca czytelnika z codziennej rutyny. Kieruje uwagę na detale otaczającej rzeczywistości i relacje międzyludzkie, na drobiazgi, które na co dzień wydają się niezauważalne i nieistotne. Inspiruje, by zatrzymać się choć na moment w powszednim zabieganiu, przypomnieć sobie dobre chwile, na nowo spojrzeć na siebie, własne pragnienia i związek z bliską osobą. Po lekturze Lubczyku na poddaszu zaczyna się smakować każdy dzień.

“Siostro, siostro”
Siostro, siostro to zbiór siedmiu opowiadań znanej ukraińskiej pisarki, autorki bestsellerowych i kontrowersyjnych Badań terenowych nad ukraińskim seksem.
Tom zadziwia odważnym doborem tematów i różnorodnością ich przedstawienia. (…)

Oba opisy pochodzą ze strony lubimyczytać.pl

Na spotkanie zapraszamy 26 kwietnia 2022 o godzinie 18:00, do Oddziału dla dorosłych Biblioteki Głównej.