Klasyka literatury amerykańskiej w DKK

Data publikacji: 17/03/2022

Podczas marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki klubowiczki rozmawiały o książce Harper Lee “Zabić drozda”.

Ta klasyczna już powieść zyskała aprobatę wszystkich uczestniczek spotkania. Wszystkie panie zgodnie uznały, że jest to wartościowa pozycja mówiąca o akceptacji, tolerancji i o tym jak być dobrym, życzliwym dla innych człowiekiem.

Dyskusja wyszła nawet poza ramy fabuły książki. Klubowiczki wykorzystały spotkanie jako okazję do rozmowy o empatycznym języku, samostanowieniu grup mniejszościowych i szeroko rozumianym szacunku dla drugiego człowieka.

W kwietniu Klubowiczki postanowiły zapoznać się z literaturą Ukrainy. Spotkamy się 26 kwietnia o godzinie 18:00 aby porozmawiać o książkach “Lubczyk na poddaszu” Natalki Śniadanko oraz, dodatkowo, “Siostro, siostro” Oksany Zabużko.