ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Marzec – literatura Wysp Brytyjskich

Data publikacji: 01/03/2021

Luty dobiega końca, więc żegnamy się z literaturą japońską w ramach akcji “Z książką przez świat”. Witamy marzec, który poświęcony jest autorom brytyjskim.

Biblioteka Główna zachęca do wypożyczania książek pisarza Kazuo Ishiguro. Autor pochodzi z Japonii, ale od dzieciństwa mieszka w Anglii. Jest laureatem Nagrody Bookera w 1989 roku za powieść “Okruchy dnia” oraz laureatem Nagrody Nobla za rok 2017.

Książki Kazuo Ishiguro

W naszych filiach znajdziecie inne ciekawe książkowe propozycje. Przygotowaliśmy zarówno coś dla dorosłych, jak i dla dzieci. Znajdzie się trochę klasyki, powieści detektywistycznych i najpopularniejszych angielskich tytułów. Wielbiciele romantycznych opowieści mogą zdecydować się na lekturę książek Jane Austen czy sióstr Bronte. Ci, którzy lubią trzymające w napięciu historie, powinni zainteresować się twórczością B.A. Paris lub sięgnąć po klasykę gatunku, czyli pozycje Agathy Christie.

 

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych czytelnikach! Mamy dla was wciągające książki J.K. Rowling, Holly Webb, A.A. Milnego, C.S. Lewisa i wiele innych tytułów. Możecie przeżyć przygody z Kubusiem Puchatkiem lub Paddingtonem, albo ruszyć w niezwykłą podróż z rodzeństwem Pevensie.

 

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej zachęca także do oglądania pięknych książek, których autorem jest Robert Sabudy.

 

Mamy też w bibliotekach książki w języku angielskim. Znajdą się u nas tytuły dla dzieci i dla dorosłych.

 

Polecamy też filmy produkcji brytyjskiej, które można znaleźć w wybranych filiach biblioteki. Na pewno sprawdzą się podczas weekendowego seansu.

Filmy w ramach akcji Z książką przez świat

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej. Przygotowaliśmy wiele atrakcji związanych z akcją “Z książką przez świat” – nie przegapcie wystaw, zagadek i ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl