#BibliotekaDostępna – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Data publikacji: 03/12/2020

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami (3 grudnia). Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób ze specjalnymi potrzebami.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie to instytucja, którą tworzą ludzie empatyczni i otwarci. Zależy nam na włączeniu osób z niepełnosprawnościami w społeczne i kulturalne życie Piaseczna. Staramy się likwidować bariery w komunikacji oraz te architektoniczne. Z roku na rok nasze placówki zmieniają się, aby zapewnić dostępność wszystkim czytelnikom.

W przyszłym roku naszym działaniom oraz wydarzeniom będzie towarzyszyło hasło #BibliotekaDostępna – jest to nasz cel i nasze marzenie!

WAŻNE: Niniejszy film posiada napisy dla osób słabo słyszących. Wystarczy włączyć je w ustawieniach filmu. Postaramy się, aby wszystkie nasze materiały filmowe posiadały takie udogodnienie.

W filmie wystąpili:
Łukasz Krzysztof Załęski – dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie
Sylwia Chojnacka-Tuzimek – zastepca dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie
Magdalena Kamińska – czytelniczka z filii Zalesie Górne
Magdalena Kowerska – trener pracy w Fundacji Aktywizacja
Realizacja nagrania i montaż filmu: Tomasz Korczak
Project Manager: Urszula Bąkowska

Zachęcamy także do subskrypcji naszego kanału na YouTube!