Mobilny spektakl ISKRY NIEPODLEGŁEJ w Piasecznie

Data publikacji: 08/11/2023

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na niezwykły mobilny spektakl ISKRY NIEPODLEGŁEJ. Przyjdź do nas między 19 a 22 listopada 2023 roku i skorzystaj z tej niesamowitej atrakcji. Obok Biblioteki Głównej, na targowisku miejskim, będzie stała naczepa, w której  będziemy mogli zobaczyć multimedialne widowisko!

Pokazy będą wyświetlane co pół godziny. Czas trwania to 20 minut, a wstęp jest za darmo. Na jeden pokaz może wejść do 25 osób, dlatego grupy szkolne prosimy o zapisy mailowo (praktykant@biblioteka-piaseczno.pl). Osoby indywidualne zapraszamy bez konieczności umawiania (preferowane godziny po 15.00).

Plan pokazów:

• 19.11.2023 (niedziela) – początek pokazów o godz. 10:00, koniec o godz. 18:00 (bez zapisów)
  • 20.11.2023 (poniedziałek) – początek pokazów o godz. 10:00, koniec o godz. 18:00 (zapisy grup szkolnych 10;00-15:00, później bez zapisów)
  • 21.11.2023 (wtorek) – początek pokazów o godz. 10:00, koniec o godz. 18:00 (ze względu na targ- wejścia bez zapisów)
  • 22.11.2023 (środa) – początek pokazów o godz. 10:00, koniec o godz. 16:00 (zapisy grup szkolnych 10;00-15:00)

O projekcie

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, to razem tworzą spójną całość.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ powstawał dzięki współpracy Biura „Niepodległa” i polskich producentów z kilku różnych firm. Eksperci z różnych dziedzin połączyli siły i wiedzę by przygotować narrację widowiska, zbudować nowoczesne naczepy ekspozycyjne, zaprojektować ich przestrzeń i rozwiązania technologiczne. Zadbano o szczegóły przy wypracowywaniu formuły mobilnego spektaklu. Zaprojektowano narzędzia takie jak mobilny ekran transparentny, wykreowane przez sztuczną inteligencję obrazy na podświetlanych ruchomych panelach i skonstruowano cyfrowy byt – narratora prowadzącego odbiorców drogą polskich dokonań. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ. W niedługim czasie zostaną także przygotowane materiały edukacyjne towarzyszące projektowi.

Projekt dzięki mobilnej formie daje szansę wyjątkowego doświadczenia mieszkańcom każdego zakątka Polski, a poprzez przykłady dokonań bohaterów znanych i mniej rozpoznawalnych wzmacnia dumę z przynależności do polskiej wspólnoty. Spektakl dzięki nowoczesnym technologiom przyciąga i inspiruje do działania.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ miały swoją premierę 27 lutego 2023 roku w Warszawie, obok Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Docelowo naczepy odwiedzą w 2023 roku około 100 miejscowości we wszystkich województwach. Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN. Trasę wspiera Fundacja ORLEN.

Mobilny spektakl ISKRY NIEPODLEGŁEJ - plakat