Moja osobista Nowela Brazylijska z przerwą na Norwegię – spotkanie z podróżniczką Moniką Vieira

Data publikacji: 07/02/2024

We wtorkowe popołudnie 7 lutego 2024 roku w Filii Gołków-Letnisko odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu “Od Gołkowa do Gołkowa czyli 10 lat podróży” – “Moja osobista Nowela Brazylijska z przerwą na Norwegię”.

Spotkanie poprowadziła Pani Monika Vieira – podróżniczka, nauczycielka jogi i medytacji, zwolenniczka minimalistycznego stylu oraz życia w imię zasady “zero waste”. Promująca relaks i spokój jako równowagę do zawrotnego tempa dzisiejszego życia. Chętnie dzieląca się zdobytymi doświadczeniami i opowiadająca o swoich przygodach, które spotkały ją podczas 10 lat podróży.

W spotkaniu udział wzięli seniorzy z Klubu Seniora w Gołkowie.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem podróżniczki z seniorami oraz degustacją brazylijskich Pão de queijo (bułeczek serowych z mandioku) samodzielnie upieczonych przez Państwo Vieira.

Później odbyła się prezentacja, gdzie podróżniczka opowiedziała o swoich przygodach w Brazylii.

Intencją Pani Moniki było pokazanie że świat jest barwny i ciekawy, a Brazylia wcale nie jest niebezpieczna.

Pani Monika w kilku słowach tak podsumowuje spotkanie: “Wystąpienie było podziękowaniem dla pokolenia seniorów za to że dzięki ich działaniom moje pokolenie może pozwolić sobie na podróże. Moja babcia zawsze mi mówiła „zostań w domu, tyle złego na świecie się dzieje”, a że byłam przekorna to poszłam sprawdzić. Dziękuję babciu że mnie zmotywowałaś do ruszenia w świat. Dziękuję seniorzy z Gołkowa, że mogę dzielić się z wami doświadczeniami, a wy jesteście otwarci i ciekawi. Dziękuję bibliotece w Piasecznie za zorganizowanie spotkania. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z cyklu „Od Gołkowa do Gołkowa czyli 10 lat podróży”.”