ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Na uzbeckim Jedwabnym Szlaku w Klubie podróżnika

Data publikacji: 16/02/2024

Kolejne fascynujące  spotkanie w cyklu “Klub podróżnika” już za nami. W dniu 8 lutego w Bibliotece Głównej mieliśmy okazję odkrywać uroki Jedwabnego Szlaku podczas fascynującej “wyprawy” z naszym przewodnikiem, Krzysztofem Krygierem, który jest doświadczonym podróżnikiem i blogerem.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się o zjawiskowych miejscach, takich jak islamska architektura miasta Buchara wpisana na listę zabytków UNESCO, wielokulturowa Samarkanda. Pustynne miasteczko Mo’ynq będące portem Morza Aralskiego jeszcze przed stu laty stało się okazją do rozważań dotyczących efektów postępującej zmiany klimatu.

Pan Krzysztof podzielił się z nami ciekawostkami, na temat postaci Uług Bega, średniowiecznego uzbeckiego astronoma i matematyka, Muhammeda Aliego Chana – ostatniego emira Buchary a także żyjącej w Uzbekistanie polonii.

Dziękujemy panu Krzysztofowi za fascynującą prezentację i inspirację do odwiedzenia krajów Azji Środkowej. Chociaż to spotkanie już się odbyło, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, ponieważ planujemy wiele innych ciekawych wydarzeń w cyklu: “Klub podróżnika”. Do zobaczenia!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl