ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

“Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy” w DKK

Data publikacji: 20/12/2023

We wtorek 19 grudnia w czytelni Biblioteki Głównej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu czytelnika. Książka omawiana tym razem – “ Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy”  autorstwa W. Szymborskiej i K. Filipowiecza –  wzbudziła wśród czytelniczek wiele pozytywnych emocji. Czytelniczki zainteresowały się prozą Kornela Filipowicza po którą sięgnęły. A postać Szymborskiej widoczna w jej listach, stała się tematem wyjściowym do dyskusji o poezji i relacji między kobietą i mężczyzną.

Kilka słów o książce:

Niepublikowane listy niezwykłej pary.

“Najlepiej w życiu ma Twój Kot, bo jest przy Tobie” – pisze z Zakopanego przyszła Noblistka Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. To po jego śmierci powstanie słynny wiersz “Kot w pustym mieszkaniu”.

Nie byli typową parą – spędzili ze sobą ponad dwadzieścia lat, ale nigdy razem nie zamieszkali. “Byliśmy końmi, które cwałują obok siebie” – mówiła.

W chwilach rozłąki zawsze pisali do siebie listy. Listy zabawne, liryczne, miłosne. Znajdziemy w nich i intymne wyznania i ceny cielęciny czy jajek, refleksje nad własnym warsztatem pisarskim i nad twórczością kolegów, opowieści o rodzinie i przyjaciołach.

Mistrzowsko napisane, pełne tęsknoty i czułości pozwalają wniknąć w wyjątkowe uczucie łączące dwoje ludzi, którzy – jak o nich mówiono – nawet jeśli stali do siebie plecami, cały czas patrzyli sobie w oczy.

Opis ze strony: Lubimyczytac.pl

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl