ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Najlepsi na Mazowszu!

Data publikacji: 11/12/2020

Ranking Bibliotek 2020 – Biblioteka Publiczna w Piasecznie na 1 miejscu w województwie mazowieckim oraz na 13 w Polsce!

Jubileuszowa odsłona Rankingu Bibliotek odbyła się online 10.12.2020 roku. Uroczystość miała charakter wirtualny, bez udziału publiczności. Transmisję wydarzenia można było oglądać na Facebooku i kanale YouTube Instytutu Książki.

Raning Bibliotek 2020 1 Miejsce Na Mazowszu

Biblioteka Publiczna w Piasecznie od kilku lat systematycznie poprawia wyniki i pnie się do góry.

– Pierwsze miejsce na Mazowszu dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie naszej pracy. To również motywacja do dalszej efektywnej pracy i mobilizacja, aby jeszcze lepiej działać na rzecz rozwoju czytelnictwa. Tak dobre wyniki osiągamy również dzięki doskonałej współpracy z samorządem, której mogą nam pozazdrościć inne biblioteki – mówi Łukasz Krzysztof Załęski, dyrektor biblioteki.

– To sukces całego zespołu bibliotecznego, który z pasją i zaangażowaniem realizuje swoje pomysły i sprawia, że nasze biblioteki są nowoczesne i przyjazne – dodaje Sylwia Chojnacka-Tuzimek.

W 2011 roku Instytut Książki i „Rzeczpospolita” po raz pierwszy nagrodziły biblioteki publiczne i zarządzające nimi samorządy, które uznały, że dobre funkcjonowanie biblioteki publicznej jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Raning Bibliotek 2020 1 Miejsce Na Mazowszu

Raning Bibliotek 2020 1 miejsce na Mazowszu - list gratulacyjny

Konkurs ma za zadanie wskazać biblioteki, które przywiązują szczególną wagę do:

  • wzbogacania swoich zbiorów,
  • rozwijania czytelnictwa w różnych formach,
  • rozbudowy infrastruktury bibliotecznej,
  • aktywizacji lokalnej społeczności i zachęcenie jej do korzystania z szerokiej oferty kulturalnej.

W tym roku na podium znalazło się Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów, na drugim miejscu – Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach, na trzecim zaś zeszłoroczny laureat: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Raning Bibliotek 2020 1 Miejsce Na Mazowszu

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl