ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Piaseczyńskie Miasto Kobiet 2020

Data publikacji: 12/02/2020

W tym roku w ramach Piaseczyńskiego Miasta Kobiet gościem specjalnym będzie znana aktorka Anna Seniuk. Okazją do spotkania będzie promocja książki “Nietypowa baba jestem”, w której pani Anna opowiada o  życiu codziennym i artystycznym. Autorką książki jest córka aktorki, Magdalena Małecka-Wippich.

Spotkanie odbędzie się 14 marca 2020 roku (sobota) o godzinie 18.00 na sali widowiskowej w Bibliotece Publicznej w Piasecznie w CEM (ul. Jana Pawła II 55). Wydarzenie biletowane (koszt biletu 10 zł). Bilety do nabycia od 24.02.2020 w dziale promocji biblioteki na II piętrze lub przez link: https://evenea.pl/event/annaseniukpiaseczno/

O autorce:

Znana i ceniona aktorka Anna Seniuk zdradza kulisy swojego życia i wychodzi z roli ciepłej kobiety, którą przypisało jej kino. W wieku sześćdziesięciu lat aktorka stwierdziła, że czas spełnić swoje marzenia, i to o nich opowiada w swojej niezwykłej biografii połączonej z wywiadem-rzeką. Opowiada o karierze, dotychczasowych planach, zdradza anegdotki.

“Nietypowa baba jestem” to niezwykłe połączenie biografii z autobiografią oraz wywiadem-rzeką. W rozmowie znana i ceniona aktorka oraz profesorka akademii teatralnej przekazuje córce prawdy na temat swojego życia. Ta z jednej strony intymna, z drugiej zaś pełna ciepła i humoru opowieść doskonale zdradza tak fakty z życia Anny Seniuk, jak i jej marzenia oraz spojrzenie na świat.

Anna Seniuk to urodzona w 1942 roku w Stanisławowie aktorka i pedagog, ściśle związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Lata młodości spędziła w okolicach Oświęcimia oraz Krakowa. Na studiach wybrała kierunek teatralny zamiast planowanej renowacji zabytków. Pierwszy raz pojawiła się na scenie Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w 1964 roku. Od tej pory jest znaną aktorką zarówno teatralną, jak i filmową czy dubbingową. W 1998 roku otrzymała tytuł naukowy profesora w Akademii Teatralnej Warszawie. Jest laureatką wielu nagród i bohaterką nakręconego w 1997 roku biograficznego filmu dokumentalnego.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl