ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Potańcówka z Kapelą Stąporkowską

Data publikacji: 07/09/2023

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej CEM w ramach akcji “Znaszli ten kraj – Świętokrzyskie” serdecznie zaprasza na wyjątkową potańcówkę.

Wystąpi Kapela Stąporkowska pochodząca z województwa świętokrzyskiego.

Wydarzenie odbędzie się 30 września (sobota) o godzinie 17:00 w Filii Piaseczno przy Szkolnej 18.

Kapela Stąporkowska – jej powstanie wiąże się z pięknym świętem – Dniem Kobiet, bo to właśnie 8 marca 2021 roku po raz pierwszy na scenie spotkali się członkowie zespołu. Kapela Stąporkowska śpiewa pieśni biesiadne, ludowe, ale także ratuje od zapomnienia piosenki, które znamy tylko z przekazów ustnych. Ze swoim różnorodnym repertuarem biorą udział w wielu festynach i wydarzeniach muzycznych w Gminie Stąporków i gminach ościennych. Kapela słynie również z uczestniczenia i organizowania potańcówek ludowych, granych po całym kraju, które mają za zadanie integrację międzypokoleniową.

W pierwszy skład Kapeli wchodził Tadeusz Swat – akordeon, Robert Fitas – bęben.

W aktualny skład Kapeli wchodzą: Piotr Adamczyk – bas, Grzegorz Dąbrowski – perkusja i bęben, Mateusz Grabowski – gitara solowa, Jerzy Majewski – saksofonista, Sławomir Moczarski – wokal, oraz Sebastian Moczarski – wokal i akordeon.

Teksty dla Kapeli pisze Marcin Michalczyk.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia od 11 września (poniedziałek) w formie online przez platformę biletową Evenea lub stacjonarnie w Filii Piaseczno przy Szkolnej 18.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl