Klub Podróżnika po Polsce: Dolny Śląsk już za nami

Data publikacji: 06/09/2023

Kolejne spotkanie w cyklu “Klub podróżnika po Polsce” już za nami, ale było to naprawdę niezwykłe wydarzenie! W dniu 31 sierpnia w Bibliotece Głównej mieliśmy okazję odkrywać uroki Dolnego Śląska podczas fascynującej “wyprawy” z naszym przewodnikiem, Krzysztofem Krygierem, który jest doświadczonym podróżnikiem i blogerem.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się o zjawiskowych miejscach, takich jak Góry Kaczawskie, które są krainą wygasłych wulkanów, oraz Bory Dolnośląskie, będące największym  zwartym kompleksem leśnym w Europie.

Pan Krzysztof podzielił się z nami ciekawostkami, takimi jak fakt, że mityczny Duch Gór Karkonoszy był inspiracją dla postaci Gandalfa w twórczości Tolkiena. Dowiedzieliśmy się też, że rozdwojony język był symbolem mądrości i męstwa w kulturze wikingów, co można zobaczyć na płaskorzeźbie w kościółku Wang w Karpaczu.

Dziękujemy panu Krzysztofowi za fascynującą prezentację i inspirację do podróżowania po Polsce. Chociaż to spotkanie już się odbyło, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, ponieważ planujemy wiele innych ciekawych wydarzeń w cyklach: “Klub podróżnika” i “Klub podróżnika po Polsce”. Nie przegapcie okazji do odkrywania piękna Polski w naszym towarzystwie!

Prowadzący i uczestnicy w trakcie wydarzenia
Uczestnicy w trakcie wydarzenia